Jak dbać o zęby psa — Jak dbać o uśmiech pupila?

Psi przodkowie w naturze byli drapieżnikami. Dlatego pies oprócz jedzenia normalnej karmy, powinien również żuć, gryźć i lizać. Taki sposób spożywania pokarmu pomaga mu w utrzymaniu czystych i zdrowych zębów. Jak zadbać o uzębienie swojego pupil? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Gryzaki naturalne z poroża jelenia

To bardzo ciekawy, naturalny i organiczny przysmak, który nie krzywdzi nikogo, bo jelenie co roku od lutego do kwietnia zrzucają poroże, po to aby doczekać się nowego. Gryzak nie łamie się ani nie kruszy, a dzięki niemu pies może gryźć i żuć. Wyzwala to w nim pozytywne emocje, uspokaja i na długi czas absorbuje. Dzięki porowatej strukturze ściera kamień nazębny, który jest utrapieniem nie tylko dla czworonoga, ale też dla innych, bo wydziela nieprzyjemny zapach. W sklepie tiptop24.pl znajdziesz tego typu gryzaki. Dostępnych jest 6 rozmiarów hard oraz 3 rozmiary soft. Wersja soft jest głównie skierowana dla seniorów, młodych psiaków albo dla psów, które nie chcą się męczyć, zdzierając twardą zewnętrzną warstwę. Dla dużych psów z mocnymi szczękami, takimi jak bulterier, rottweiler czy mastiff przygotowano poroże w wersji hard.

Naturalne gryzaki do czyszczenia zębów dla psa służą przez długi okres czasu, nawet kilka miesięcy i są bezwonne. 

Kości dla psów – czyste zęby i świeży oddech

W ofercie możesz znaleźć tak zwane kości funkcyjne do żucia i gryzienia. Zaspokajają naturalne potrzeby pupila. Jest to polski produkt, którego cały skład pochodzi w całości z produktów naturalnych. Dostarcza w pełni wartościowe i potrzebne do prawidłowego rozwoju substancje odżywcze. Kości te są tak przemyślane, aby poszczególne części spełniały określoną funkcję. Przykładowo kość do żucia dla psów odświeżająca oddech to gryzak z nadzieniem z miętą, które zmniejsza namnażanie bakterii w jamie ustnej i łagodzi stany zapalne błon śluzowych. Na zewnątrz znajduje się sprasowana skóra wołowa zapewniająca czyszczenie zębów. Następnym składnikiem jest mięso wołowe, źródło białka i witamin. Dodatkowo zawarty jest w nim silny antyoksydant – chlorofil, który eliminuje toksyny z organizmu. Na koniec zielona herbata działająca przeciwgrzybicznie oraz usuwająca bakterie.

Gryzak urozmaica dietę, dostarcza witaminy, minerały i białka. Wzmacnia mięśnie szczęki oraz żuchwy.

Czyszczenie zębów psa – inne możliwości

Możemy również zadbać o higienę psa, podając mu paski firmy Francodex. Uszczęśliwi to pieska, bo gryzak jest po prostu smaczny pomimo tego, że jest tylko i wyłącznie roślinny. Pasek pomaga w eliminowaniu osadu i kamienia oraz odświeża oddech. Jest w kształcie litery zet i ma odpowiednią chropowatość, która powoduje dokładne ścieranie, co pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny zębów. Paski nie zawierają białek zwierzęcych, dlatego są niskokaloryczne. Ułatwia to trawienie. Ten dobrze opracowany produkt ma w składzie także enzymy, które ograniczają powstawanie kamienia nazębnego.

Zupełnie naturalny gryzak, który jest prawdziwą kością z szynki parmeńskiej możecie znaleźć na tiptop24.pl. Zawiera kawałki mięsa i starcza na długo nawet psu, który kocha żuć, gryźć i szarpać. Kość należy podawać czworonogom, które ukończyły jeden rok życia.

Kolejnymi naturalnymi gryzakami są wysuszone penisy i przełyki wołowe. To przysmaki, za którymi psy przepadają, a dodatkowo absorbują ich uwagę na długi czas i uspokajają.

Czego nie powinno się robić, jeśli chce się dbać o zęby psa?

Wiele osób niestety zamiast rzucać psom gumowe piłeczki, zamienia je na kamienie, kawałki cegieł itp. Takie zachowanie doprowadza do zdzierania szkliwa i łamania kłów. Osłabia to zęby i może powodować dodatkowe dolegliwości i choroby uzębienia. Innym zagrożeniem jest połknięcie kamienia albo co gorsza jego utknięcie w tchawicy.

Psy powinny dostawać psi pokarm i psie przysmaki. Nie należy podawać psu ludzkiego pożywienia, dlatego że jest po prostu dla niego niezdrowe. Nie jest również dobrym pomysłem karmienie go słodyczami, tym bardziej czekoladą (jest dla niego trująca). Stwarza to ryzyko pojawienia się próchnicy. 

Psy, aby prawidłowo funkcjonować, muszą żuć i gryźć. Za sprawą odpowiednich gryzaków stają się spokojniejsze i radosne, a dodatkowo dzięki nim dostarczamy im również drogocennych wartości odżywczych i pielęgnujemy ich zęby. Takie dobrej jakości gryzaki znajdziecie na stronie tiptop24.pl.

Dodaj komentarz