Co je szczeniak Labradora?

Większość właścicielki szczeniaków rasy Labrador Retriever karmi swojego maluszka suchą karmą, czyli mielonym posiłkiem uformowanym w wysuszone granulki przypominające herbatniki. Jedzenie w takiej formie jest niezwykle wygodne w zakupie, przechowywaniu oraz w karmieniu, więc zapewnia wszystko, czego potrzebuje szczeniak, w jednym, łatwym w obsłudze produkcie. Oczywiście należy mieć na względzie, aby kupowana karma była wysokiej jakości.

Co je szczeniak Labradora – powiązane pytania

Czy mogę mieć Labradora, jeśli pracuję?

Owszem, możesz mieć Labradora nawet, jeśli pracujesz. Z pewnością będzie on mocno tęsknił i martwił się, czy wrócisz, ponieważ rasa ta należy do najbardziej towarzyskich, ale jeśli po powrocie zapewnisz mu dużo zabawy i miłości, wszystko powinno być w porządku.

W jakim wieku Labradory przestają ząbkować?

Większość szczeniąt kończy ząbkować, mając około 6-7 miesięcy, aczkolwiek zdarzają się przypadki, kiedy dopiero ośmiomiesięczny szczeniak ma pełen pakiet zębów stałych. Wiele osób myśli, że koniec z rośnięciem zębów oznacza koniec tzw. fazu żucia, aczkolwiek nie jest to prawdą.

Jak sprawić, by mój Labrador przestał tracić sierść?

W celu zminimalizowania zrzucania sierści przez Labradora, zaleca się regularne mycie go i usuwanie wówczas martwych włosów bezpośrednio z psiego ciała zamiast pozwalać im na swobodne wypadania i gromadzenie się np. we włóknach dywanu.

Dlaczego Labrador nie je?

Każdy kochający właściciel psa martwi się, kiedy jego czworonożny przyjaciel nie chce jeść i zastanawia się wówczas, co może być powodem. Do potencjalnych powodów należą: znudzenie dotychczasowym jedzeniem, bycie wybrednym, preferowanie jedzenia o określonych porach, apetyt zmniejszony z powodu podeszłego wieku, złe samopoczucie, stres, niepokój, ból zębów, reakcja na leki. Warto więc skonsultować się w takiej sytuacji z lekarzem weterynarii.

Jak długo Labrador jest w rui?

Ruja u Labradora zazwyczaj trwa od 2 do 4 tygodni. Niektóre suki są podatne na samców psów przez cały cykl, aczkolwiek zdarzają się wyjątki w postaci suk, które nie początku cyklu nie są podatne na żadnego samca. Jako że u każdej suki ruja trwa przez inny czas, obserwuj swoją pupilkę, aby wiedzieć, czy u niej zbliża się już ku końcowymi. Gdy srom wróci do normalnego rozmiaru i przestanie wydobywać się z niego wydzielina, będziesz wiedzieć, że cykl dobiegł już końca.

Czy szczenięta Labradora są zawsze głodne?

Zaobserwowano, że rasa Labrador Retriever to rasa o większych niż inne rasy skłonnościach do obsesji na punkcie jedzenia i błagania o smakołyki; jest to spowodowane tym, iż mają odróżniającą je od reszty specyficzną mutację pewnego genu.

Czy posiadanie Labradora jest trudne?

Przyjazny, towarzyski, kochający i oddany – trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie cech charakteru, aczkolwiek posiadania psa rasy Labrador Retriever nie zawsze należy do łatwych zadań i nie są to psy odpowiednie dla wszystkich ludzi. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że rasa Labrador Retriever ma różne linie.

Czy można trzymać Labradora na zewnątrz?

Gdybyśmy mieli patrzeć tylko pod względem fizycznym, Labrador Retriever mógłby żyć na zewnątrz, ponieważ ciało psa tej rasy jest do tego przystosowane – do radzenia sobie nawet w ekstremalnych i niebezpiecznych warunków. Warto jednakże mieć na względzie dobrostan psychiczny psa; Labradory są bardzo towarzyskie, więc lepiej jednak trzymać je w domu, zapewniając w ten sposób bliskość rodziny.

Czy Labrador jest agresywny, czy nie?

Niektórzy ludzie chcieliby, aby ich Labradory zachowywały się jak dobermany (i odwrotnie), jednakże należy mieć na uwadze, że psy rasy Labrador Retriever z natury są bardzo kochające i przyjazne ludziom.

Dlaczego Labrador śmierdzi?

Jeśli masz Labradora lub przynajmniej miałeś z nim kiedyś styczność, z pewnością zauważyłeś, że pies tej rasy śmierdzi. Być może przeszło ci przez myśl, że to kwestia niewystarczającej higieny, ale nic bardziej mylnego!

Czy Labrador jest dobrym rodzinnym zwierzakiem?

O ile zostaną prawidłowo poddane procesowi socjalizacji, Labradory będą idealnymi zwierzętami domowymi. Psy tej rasy nie tylko nawiązują dobrą więź z całą rodziną, ale też są czułe i kochające, a ich cierpliwość sprawia, że są idealnymi towarzyszami dla dzieci. Ogromnym plusem jest również bardzo prosta, niewymagająca pielęgnacja, na którą składa się m.in. cotygodniowe czesanie w celu utrzymania sierści w doskonałym stanie.

Czy Labradory można zostawić same w ciągu dnia?

Labradory są bardzo podatne na lęk separacyjny, więc dobrze by było nie pozostawiać psa tej rasy samego na dłużej niż 3-4 godziny, maksymalnie 8 godzin. Jeśli nie możesz zabrać gdzieś psa ze sobą, a istnieje ryzyko, że nie będzie cię w domu dłużej, lepiej rozważ wynajęcie wyprowadzacza psów.

Czy Labradory są dobrymi psami pracującymi?

Labradory są znakomitymi psami pracującymi. Psy tej rasy zaczynały jako aporterzy kaczek, gdy w XIX wieku sprowadzono je ponownie do Anglii; Brytyjczycy hodowali je jako towarzyszy polowań na zwierzynę. Obecnie w dalszym ciągu są pomyślnie wykorzystywane jako aporterzy – mogą być wykorzystywane podczas polowań na zwierzynę oraz ptactwo wodne, niejednokrotnie przez wiele godzin.

Czy Labrador może mieszkać w ogrodzie?

Labradory mogą żyć na zewnątrz, aczkolwiek zdecydowanie bardziej lubią przebywać w domu, w pobliżu swoich ludzi.

Dodaj komentarz