Labrador co to za pies?

Labradory Retrievery są psami o wesołym, przyjacielskim, pełnym radości życia, ale też zrównoważonym usposobieniu. Cechują go również wrażliwość, przywiązanie do rodziny oraz złe znoszenie samotności, ze względu na co nie można zostawiać go samemu sobie na zbyt długo oraz izolować. Ze względu na swoje pocieszne usposobienie, są doskonałymi przyjaciółmi dla dzieci – potrafią być cierpliwe i darzyć innych wyrozumiałością.

Czy Labrador jest dobrym psem rodzinnym? Jeśli zastanawiasz się nad psem, który byłby idealny dla rodziny, wiedz, że Labrador taki właśnie jest. Cierpliwość psów tej rasy, ich brak agresji (o ile nie zostaną sprowokowane), potrzeba miłości, uwagi i licznych spacerów sprawiają, że Labrador może być wiernym towarzyszem, opiekunem i najlepszym przyjacielem, szczególnie dla rodziny lubiącej aktywności na świeżym powietrzu.

Z czego znane są Labradory? Popularności przysparzają Labradorom ich łagodność, tolerancja i inteligencja. Dzięki swojej beztroskiej naturze są znakomitym wyborem dla rodzin. Wspomniane cechy sprawiają, że są bardzo dobre dla innych psów oraz dzieci. Bez wątpienia dużą rolę odgrywa również ich nieodparty urok, który z łatwością skrada ludzkie serca.

Zobacz też

Labrador co to za pies – powiązane pytania

Ile kosztuje Labrador?

Cena Labradora nie jest uzależniona od jego koloru, więc, przykładowo, czarny Labrador kosztuje tyle samo, co Labrador biszkoptowy. Cena psa może być niższa tylko w przypadku psów wykluczonych z dalszej hodowli, tzw. “psów na kolanka”. Na cenę psa rasy Labrador Retriever składają się w dużej mierze koszty utrzymania maluszków i ich matki w dbającej o nie hodowli.

Kiedy Labrador przestaje rosnąć?

Szczeniaki rasy Labrador Retriever przeważnie przestają rosnąć między 12 a 18 miesiącem życia. American Kennel Club podaje w swoich oficjalnych standardach, iż samice powinny ważyć między 25 a 32 kilogramami, zaś samce – między 30 a 37 kilogramami.

Dlaczego Labrador jest agresywny?

Przyczyną nagłej agresji u Labradorów może być np. ból, więc jeśli twój pies niespodziewanie stał się agresywny, warto sprawdzić, czy nie jest chory lub czy nie doznał kontuzji. Istnieje ryzyko, że pupil nie pozwoli ci zbliżyć się do bolącego obszaru, więc uważaj, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo, próbując zbadać tę sprawę.

Jak Labrador radzi sobie z zimą?

Przeważnie Labradory nie marzną zimą, ponieważ zostały wyhodowane tak, aby wytrzymywać zimną pogodę i pływać w lodowatych wodach, jednakże nadmierna ekspozycja na zimowe warunki pogodowe może spowodować hipotermię lub odmrożenia. Jeśli temperatura spadnie poniżej -7°C, powinien być to znak dla właściciela, aby zabrać zwierzę do środka.

Zobacz również

Czy Labrador jest agresywny?

Mimo że zdarzają się sytuacje, w których Labrador potrafi ugryźć, ogólnie nie są one uważane za agresywne psy, a wręcz przeciwnie. O Labradorach mówi się, że dzięki swojej wyluzowanej, przyjaznej i cierpliwej osobowości są one wspaniałymi, idealnymi wręcz psami rodzinnymi.

Labrador co musisz wiedzieć?

Labradory są psami znanymi z takich cech, jak inteligencja, łagodność oraz tolerancja. Ich beztroska natura sprawia, że uznaje się je za najlepszy wybór na amerykańskie psy rodzinne, ponieważ dzięki wymienionym cechom stanowią rasę idealną do towarzystwa dla innych psów, a także dzieci. Do niewątpliwej popularności z pewnością przyczynia się również ogromny urok osobników należących do tej rasy.

Jak duży będzie mój Labrador?

Jeśli zastanawiasz się, jak duży i jak ciężki może urosnąć Labrador, wiedz, że w pełni dojrzały samiec mierzy około 56-57 cm, ważąc przy tym między 29 kg a 36 kg, z kolei w pełni dojrzała samica mierzy około 54-56 cm, ważąc przy tym między 25 kg a 32 kg.

Dlaczego Labrador traci włosy?

Najczęstszymi przyczynami wypadania sierści u psa rasy Labrador Retriever są alergie (kontaktowe, na pchły, pokarmowe). Zarówno psy, jak i koty mogą dostać reakcji alergicznej na żywność, pchły czy chemikalia (np. zawarte w takich produktach dla zwierząt, jak szampony albo środki do zwalczania pasożytów skórnych).

Czy ślinienie psa jest normalne?

Ślinotok u psa dzielimy na normalny, pomagający psu jeść i trawić, oraz na nadmierny, który oznacza zbyt dużą ilość śliny i może być oznaką choroby.

Czy Labrador może mieszkać w ogrodzie?

Labradory mogą żyć na zewnątrz, aczkolwiek zdecydowanie bardziej lubią przebywać w domu, w pobliżu swoich ludzi.

Dlaczego Labrador ma różowy nos?

To całkowicie normalne, jeśli wraz z upływem lat nos Labradora staje się różowy. Jest to spowodowane tym, że u Labradorów wraz z wiekiem zmniejsza się pigmentacja nosa, ponieważ enzym zwany tyrozynazą (wytwarza on melaninę) staje się mniej skuteczny, kiedy pies tej rasy wkracza w zaawansowane lata.

Przeczytaj również

Czy Labradory muszą jeść specjalną karmę dla psów?

To, jaką karmę powinien jeść Labrador, zależy od jego wieku; poza tym może jeść prawie każdą suchą lub mokrą karmę, aczkolwiek w celu zmniejszenie ryzyka przewlekłej, trwałej choroby stawu biodrowego i innych stawów, szczenięta powinny być karmiona karmą, która zawiera ilość wapnia bezpieczną dla szczeniąt dużych ras.

Czy Labradory są w pełni rozwinięte po 6 miesiącach?

Jeśli zastanawiasz się nad przyprowadzeniem pod swój dach Labradora lub już go masz w swoim domu, pewnie zastanawiasz się, kiedy będzie on w pełni rozwinięty. Otóż Labradory mogą osiągnąć swój dorosły wzrost w wieku od 6 do 12 miesięcy.

Dodaj komentarz