Labrador Ciekawostki i Fakty

Labradory są spokojne, przyjazne, energiczne i zabawne. Bardzo dobrze czują się wylegując na kanapie jak i podczas zabawy z niespożytymi siłami. Istnieje wiele rzeczy, za które kochamy psy tej rasy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Labrador Retriever zobacz ciekawostki i fakty wymienione w tym artykule.

Labrador to inteligentny pupil

Labradory retrievery są wspaniałą rasą psów. Są przyjazne, łatwe w szkoleniu i szybko się uczą. Bardzo dobrze reagują na komendy swoich właścicieli. To czyni je świetnymi psami terapeutycznymi i ratowniczymi, ponieważ zrobią wszystko, o co poproszą ich właściciele. Ciekawostką jest fakt, że są najczęściej wybieraną rasą psów przewodników w Polsce, a także w innych krajach świata. 

Labrador kocha wodę

Psy, które słyną z miłości do wody to z całą pewnością Labradory. Pierwotnie hodowane przez rybaków do aportowania sieci rybackich i wyławiania ryb z morza. Są doskonałymi pływakami, mają duże, spłaszczone, podobne do wydry ogony, które pozwalają im sterować i utrzymywać równowagę podczas pływania. Ciekawostką jest również to, że mają grubą, dwuwarstwową, wodoodporną sierść, która pomaga im utrzymać ciepło.

Zobacz też

Labrador to szybki pies

Jeśli kiedykolwiek ścigałeś się z Labradorem, to rozumiesz, jak szybko potrafią biegać. Pomimo swojej masywnej budowy ciała potrafią wyprzedzić większość ludzi, a w ciągu około trzech sekund mogą osiągnąć prędkość ponad 19 kilometrów na godzinę! 

Umaszczenie Labradora

Labrador jest psem, który występuje w trzech głównych kolorach: czekoladowym (wątrobianym), czarnym i żółtym. Związki kynologiczne nie uznają całkiem białych osobników, natomiast kolor żółty obejmuje jasnokremowy a także rudy (lisi). Co ciekawe w jednym miocie mogą wystąpić szczenięta o różnym kolorze umaszczenia; warunkuje to genetyka.

Popularność Labradorów

Labradory przybyły do Polski w drugiej połowie lat 80 XX wieku i od tamtego czasu zadomowiły się w naszym kraju na dobre. Dzięki swoim cechom stały się jednymi z najbardziej popularnych psów w Polsce, a także na świecie.

Zobacz również

Pochodzenie Labradorów

Jak mogłaby sugerować nazwa, pies rasy Labrador retriever nie pochodzi z półwyspu Labrador. Fakty wskazują na to, że psy bardzo zbliżone wyglądem do Labradora były pierwotnie hodowane przez rybaków łowiących u wybrzeży Grenlandii. Ich przodkiem był Pies Wodny św. Jana i skrzyżowany z innymi psami dał początek aporterom w tym Labradorom.

Doskonały węch Labradora

Labradory psy znane z niemal doskonałego węchu. Kiedy zabierasz je na spacer, zawsze zatrzymają się, aby wszystko powąchać, ale mogą być również wykorzystywane do zadań specjalnych. Labrador sprawdza się doskonale w roli psa pracującego i często wykorzystywany przez wojsko, policję i inne służby osiąga świetne wyniki.

Labrador wieczny szczeniak

Psy tej rasy dojrzewają w wieku około trzech lat. Jednak znane są ze swojego szczenięcego charakteru i energii nawet po tym okresie. Niektóre osobniki mogą zachowywać się jak szczeniak przez całe swoje życie co jest poniekąd urocze. Nie zapominajmy, że są to dobrze zbudowane psy. W związku z tym dobrym pomysłem jest wczesne rozpoczęcie szkolenia Labradora na tzw. luźną smycz, aby uniknąć szarpania, kiedy będzie już dużym psem.

Labradory uwielbiają jeść

Labrador retriever ma ogromny i można by powiedzieć niczym nie poskromiony apetyt, więc upewnij się, że wszelkie przekąski są poza jego zasięgiem. Będzie próbował zjeść prawie wszystko, co pachnie a nawet wygląda jak jedzenie. Przez co są podatne na otyłość, więc musisz je regularnie ćwiczyć i sprawdzać wagę.

2 komentarze do “Labrador Ciekawostki i Fakty”

  1. W 100% zgadzam się, że labradory mentalnie są długo szczeniakami. Mój już ma 6 lat i nadal zachowuje się jakby miał 5 miesięcy :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz