Jak pielęgnować sierść psa?

Długa sierść naszych czworonożnych przyjaciół wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zapewnić naturalny połysk i jedwabną gładkość. Sierść zwierzęcia potrzebuje właściwie dobranych kosmetyków. Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się dość prosta. Wszak wystarczy kupić odżywkę lub szampon. W praktyce jednak nie jest to wcale takie łatwe.

Jak więc pielęgnować sierść psów?

Obserwacja sierści czworonoga to podstawa i szansa na zebranie wielu potrzebnych informacji o jej kondycji. W przypadku pielęgnacji sierści kotów i psów musimy zwracać uwagę na wszelkie zmiany w szafie. Mogą one świadczyć o różnych niedoborach dietetycznych, alergii lub chorobach. Wówczas możemy zastosować kosmetyki nie podrażniające skóry, czy kosmetyk zawierający proteiny kaszmiru. Jakie preparaty są wskazane do pielęgnacji okrywy włosowej?

Warto wspomnieć jeszcze o problemach z psią sierścią. Jest ich wiele, a do tych najpopularniejszych zaliczamy wypadanie oraz zmatowienie włosów. W wielu przypadkach wystarczy zmienić szampon lub wprowadzić odżywkę, w pozostałej części konieczna może być zmiana diety oraz stosowanie olejków.

Szampon na piękną sierść zwierzęcia

Pierwszym kosmetykiem na liście psiej pielęgnacji jest oczywiście szampon. Powinien mieć krótki oraz przejrzysty skład. Warto wybrać taki, który będzie nadawał się dla psów długowłosych. Dobrze jeżeli będzie zawierał pomocnicze składniki np. wygładzający sierść olejek.

Odżywka — naturalny połysk

Ten kosmetyk stworzony jest do tego, aby odżywiać sierść, ułatwiać jej rozczesywanie, regenerować ją oraz chronić przed zniszczeniem. Jeżeli mamy do czynienia z pupilami o sztywnej i krótkiej sierści możemy jak najbardziej pominąć ten elementy pielęgnacji. Psy z długim włosiem jednak wymagają stosowania takich produktów.

Spray ułatwiający rozczesywanie — dla psów i kotów

Kolejny produkt do pielęgnacji sierści psiaków długowłosych. Piękno sierści Twoje psa zależy również od tego, jakiej odżywki między maciami użyjesz, aby sierść była odpowiednio rozczesywana. Taki spray zmiękczy sierści psów, lekko ją natłuści, dzięki czemu czesanie będzie łatwiejsze jak nigdy wcześniej.

Suplementy na sierść – dlaczego olejki dla pielęgnacji sierści psa?

Wszystkie powyższe działania można wzbogacić o innowacyjne produkty występujące na rynku dla skóry psa, np. olejki dla psa. Dzięki nim sierść czworonożnego ulubieńca stanie się jeszcze gładsza i miła w dotyku, a jej blask będzie miłym dla oka aspektem.

Nierzadko w diecie psa brakuje kwasów tłuszczowych. Jego organizm ni jest w stanie syntezować ich samodzielnie, dlatego muszą znajdować się w pożywieniu. Ich słaba przyswajalność lub mała ilość może prowadzić do niedoborów. Dobry na sierść olejek obfituje w najcenniejsze nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego będzie doskonałym uzupełnieniem diety pupila.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz