Tabela wzrostu i wagi Labradora. Zobacz ile powinien ważyć Labrador

Zobacz orientacyjną tabelę wagi i wzrostu Labradora i dowiedz się jaka jest prawidłowa waga labradora w zależności od wieku. Informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci zrozumieć, ile powinien ważyć Twój Labrador i czy nadszedł czas na zmianę diety lub wagi Twojego psa.

Ile powinien ważyć Labrador?

Jaka jest prawidłowa waga Labradora? Pies tej rasy powinien ważyć od 29,5 do 36 kilogramów i mieć od 56 do 57 cm wzrostu jako dojrzały samiec. Natomiast suka Labrador Retriever powinna ważyć od 25 do 32 kilogramów i mieć od 54 do 56 cm wzrostu.

Ile labrador powinien jeść dziennie? 

Dorosły pies w przedziale wagowym 30-36 kg powinien otrzymywać 11 g karmy na kilogram masy ciała. Należy podawać około 11 g x 33 kg = 363 g karmy dziennie, podzielone na 2 posiłki. Oznacza to 181,5 g karmy na jeden posiłek. Podane liczby są orientacyjne – przeczytaj na opakowaniu Twojej karmy tabelę dawkowania.

Jakie wady ma Labrador? 

Główną wadą Labradora Retrievera jest jego obfite linienie dwa razy do roku. Można sobie z tym poradzić usuwając na ten czas dywany i przykrywając pokrowcami meble tapicerowane. Ponadto zdarzają się również kłopoty ze stawami i z nadwagą. Poza tym jest to bardzo inteligentny i przyjazny pies, który kocha wszystkich ludzi i zwierzęta.

Jaka jest największa waga i wzrost Labradora? 

Maksymalny wzrost samca Labrador Retrievera wynosi 61 cm, co plasuje go w kategorii psów średniej wielkości, ale jego masywna budowa sprawia, że wydaje się znacznie większy. Waga waha się do 36 kg dla dużego samca i do 32 kg dla suki.

Tabela wagi Labrador retriever

Wiek Labrador retrieverWaga samcaWaga suki
1 miesiąc1,4 – 2,7 kg1 – 2,7 kg
2 miesiąc4,5 – 6,8 kg2 – 4,5 kg
3 miesiące9 – 13,5 kg9 – 11 kg
4 miesiące13,5 – 18 kg11 – 16 kg
5 miesięcy16 – 20 kg13,5 – 18 kg
6 miesięcy18 – 25 kg16 – 21 kg
7 miesięcy23 – 27 kg18 – 22,5 kg
8 miesięcy23 – 29 kg18 – 25 kg
9 miesięcy25 – 32 kg20 – 27 kg
10 miesięcy27 – 32 kg22,5 – 27 kg
11 miesięcy27 – 34 kg25 – 29 kg
12 miesięcy29 – 36 kg25 – 31 kg
18 miesięcy29 – 36 kg25 – 32 kg
24 miesiące30 – 36 kg25 – 32 kg
Podane liczby w tabeli wagi Labradora są orientacyjne

Ile powinien ważyć labrador – powiązane pytania

W jakim wieku szczenięta Labradorów uspokajają się?

Dzięki dobrym technikom wychowawczym, większość Labradorów uspokaja się do pierwszych urodzinach. Szczeniak ma ustabilizowany temperament w wieku 18 miesięcy.

Czy Labrador dużo je?

Wiadomo, że Labradory są znane z tego, że jedzą dużo i szybko. Z ich sporym apetytem wiąże się duża skłonność do nadwagi. Wiele Labradorów zje wszystko, co im się dostanie. Ponadto niektóre mogą nawet jeść rzeczy, których nie powinny zjadać, na przykład wykradać jedzenie z kontuarów i śmieci.

Co zrobić, jeśli Twój Labrador nie je?

Jeśli pies lub szczeniak Labradora nie chce jeść, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Nawet jeśli zachowuje się normalnie.

Jak długo Labrador może wytrzymać bez jedzenia?

Twój pies może zazwyczaj wytrzymać bez jedzenia od trzech do pięciu dni, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Jeśli Twój Labrador nie je już dwa dni, zaleca się, abyś skontaktował się z lekarzem weterynarii, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Ważniejsze od jedzenia jest spożycie wody przez psa.

Dlaczego mój Labrador przybiera na wadze?

Istnieje wiele przyczyn przybierania na wadze u psów, a otyłość jest tylko jedną z nich. Możliwe jest, że Twój pies nie ma odpowiedniej ilości ruchu lub może mieć pewne schorzenia. Oznacza to, że bez względu na to, jakiej rasy psa posiadasz, możesz upewnić się, że pozostanie on zdrowy, odpowiednio dbając o jego dietę i rutynę ćwiczeń.

Jak duży jest 6-miesięczny Labrador?

Sześciomiesięczny samiec Labradora waży około 18 do 25 kilogramów, podczas gdy samice ważą nieco mniej, bo około 16 do 20,5 kg w tym samym wieku.

Jak szkolić szczeniaka Labradora?

Labradory są zazwyczaj szkolone przy użyciu pozytywnego wzmocnienia. Odbywa się to poprzez nagradzanie pożądanej reakcji smakołykiem, zabawką lub innym środkiem wzmacniającym. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że pies powtórzy daną reakcję. Można również zastosować wzmocnienie negatywne, takie jak wycofanie nagrody za złe zachowanie. Dążymy do zwiększenia odsetka odpowiedzi w obu metodach. Dyscyplina nie jest czymś negatywnym.

Zobacz również

Od czego umiera większość Labradorów?

Zwykle najczęstszą przyczyną śmierci Labrador Retriever jest rak lub zaburzenia mięśniowo-szkieletowe. Chociaż większość zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, na które cierpią Labrador Retrievery nie jest w rzeczywistości śmiertelna, często powodują one tak bolesne i ciężkie objawy, że niektórzy właściciele decydują się na eutanazję.

Czy Labradory są uparte? 

Większość Labradorów jest przyjazna dla wszystkich, chociaż w porównaniu do Golden Retrieverów wiele Labradorów jest nieco bardziej konserwatywnych w swoich uczuciach. Labradory wymagają konsekwentnego lecz łagodnego traktowania. 

W jakim wieku Labrador nie jest już szczeniakiem?

Labradory potrzebują co najmniej roku, aby osiągnąć pełny rozmiar. Dokładny czas, w którym szczenię osiąga dojrzałość jest różny, ale przyjmuje się, że od 18 miesiąca życia psa można nazwać dojrzałym zarówno fizycznie jak i emocjonalnie.

Jak inteligentny jest Labrador?

Labrador Retriever jest jedną z najmądrzejszych ras psów. Są siódmą najmądrzejszą rasą psów, jeśli chodzi o posłuszeństwo i inteligencję. Labrador jest nie tylko super posłusznym psem, ale jest również bardzo inteligentny w wielu aspektach psiej inteligencji.

Zobacz też

W jakim wieku Labrador przestaje rosnąć?

Labrador Retriever to umiarkowanie szybko dojrzewająca rasa. Labrador przestaje rosnąć w wieku około 18 miesięcy. Osiąga wiek od 12 do 14 lat.

Dlaczego Labradory są tak agresywne?

Dlaczego Labradory bywają agresy? Jeśli pies odczuwa ból, może stać się agresywny. Ważne jest, aby najpierw sprawdzić, czy pies jest chory lub kontuzjowany. Mogą nie pozwolić Ci zbliżyć się do tego obszaru, więc nie narażaj się na niebezpieczeństwo próbując to zbadać.

Jaki jest najcięższy Labrador?

Labrador pochodzący z Anglii ważył 80 kg, gdy trafił pod opiekę kliniki weterynaryjnej. To prawie trzy razy więcej niż normalna waga labradora. Kiedy przybył do centrum leczenia zwierząt, cztery osoby musiały użyć ręczników, aby go podnieść.

Czy 7 lat to dla Labradora dużo?

Średnia długość życia Labrador Retrievera to od około dziesięciu do dwunastu lat. To trochę smutne więc myśleć, że kiedy osiągają wiek siedmiu lat to wkraczają już w zimę życia.

6 komentarzy do “Tabela wzrostu i wagi Labradora. Zobacz ile powinien ważyć Labrador”

 1. Jak mój Labek patrzy na mnie tymi swoimi maślanymi oczkami to ciężko się opanować, aby nie podzielić się jedzonkiem. Też tak macie?

  Odpowiedz
 2. Mój blaczłowiek za cztery dni kończy 6 miesięcy i waży 34-35 kg zależy jaki ma apetyt. Dużo biega nie jest otyły. Dziwię się że w tabeli jest to waga dorosłego psa, on ma dopiero pół roku i rośnie…

  Odpowiedz
  • Ja też się zdziwiłam, mam 9-miesięcznego labka, waży obecnie ponad 40 kg i jest wielkości dorosłego. A nadwagi nie ma, nawet weterynarz mi mówił, że waga jest prawidlowa do wzrostu i nie ma najmniejszych oznak nadwagi. Wydaje mi się, że to jest kwestia genów, przy zakupie widziałam rodziców i ojciec był potężny, matka zresztą też spora.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz