Jak rośnie Labrador?

Rasa Labrador Retriever należy do ras, które dojrzewają umiarkowanie szybko. Mówi się, że dorosły wzrost osiągają między 6 a 12 miesiącem życia, aczkolwiek zdarzają się osobniki, które rosną aż do 2 roku życia. Średnia długość wieku Labradora to 12-14 lat.

Jak rośnie Labrador – powiązane pytania

Czy Labrador może być na śniegu?

Mimo że Labradory mają podwójną, odporną na zimno sierść oraz znane są z tego, że uwielbiają śnieg i dobrze sobie radzą z pływaniem w lodowatej wodzie, utrzymując przy tym zapał, jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -7°C, dobrym pomysłem będzie zabranie psa z zewnątrz do środka.

Czy Labrador Retriever może mieszkać w mieszkaniu?

O ile jesteś w stanie zapewnić Labradorowi odpowiednią ilość zabawy i ćwiczeń na świeżym powietrzu, jak najbardziej może on mieszkać w mieszkaniu. Jeśli będziesz wystarczająco się starać, mniejszy rozmiar lub brak podwórka nie powinien przeszkadzać w wybraniu Labradora na towarzysza życia.

Jak wychować Labradora?

Aby dobrze wychować Labradora, powinno się rozpocząć krótkie i delikatne sesje treningowe jak najszybciej po sprowadzeniu szczeniaka do domu, ponieważ szczeniak jest w stanie uczyć się w bardzo szybkim tempie; warto wykorzystać tę krótką szansę, gdyż dzięki temu można zapobiec rozwinięciu się w przyszłości wielu złych nawyków czy zachowań.

Czy Labrador jest niebezpieczny?

Labrador Retriever to rasa psów o niezwykle sympatycznym usposobieniu, więc wydaje się mało prawdopodobne, aby jej przedstawiciel był niebezpieczny. Pamiętajmy, że ze względu na swoją łagodność i niezwykłą lojalność Labradory zwykle świetnie radzą sobie z dziećmi, co sprawia, że są bardzo popularne jako zwierzęta domowe.

Czy trudno jest posiadać Labrador Retrievera?

Posiadania Labradora nie zawsze jest łatwe i trzeba być świadomym, że nie jest to rasa odpowiednia dla każdego, aczkolwiek kiedy spotkasz dobrze wyszkolonego i zsocjalizowanego psa rasy Labrador Retriever i będziesz przebywać w jego towarzystwie choć przez chwilę, nie będziesz mieć wątpliwości co do tego, dlaczego ta rasa od ponad 20 lat należy do czołówki najpopularniejszych ras.

Czy Labrador jest agresywny, czy nie?

Niektórzy ludzie chcieliby, aby ich Labradory zachowywały się jak dobermany (i odwrotnie), jednakże należy mieć na uwadze, że psy rasy Labrador Retriever z natury są bardzo kochające i przyjazne ludziom.

W jakim wieku Labradory są w pełni dorosłe?

Rasa Labrador Retriever to psy o umiarkowanie szybkim tempie dojrzewania; dorosły wzrost osiągają około 6-12 miesiąca życia, aczkolwiek najprawdopodobniej jeszcze do 2 roku życia będą się wypełniać ich kości. Większość Labradorów żyje 12-14 lat.

Czy Labradory dużo szczekają?

Psy rasy Labrador Retriever nie szczekają dużo. Panuje powszechne przekonanie, że Labradory nie należą do szczególnie szczekających, ponieważ zostały wyhodowane jako psy łagodne i łatwo uspołecznione. Jeśli zastosuje się odpowiedni trening, szczekanie nie będzie dużym problemem.

Ile kosztuje Labrador?

Cena Labradora nie jest uzależniona od jego koloru, więc, przykładowo, czarny Labrador kosztuje tyle samo, co Labrador biszkoptowy. Cena psa może być niższa tylko w przypadku psów wykluczonych z dalszej hodowli, tzw. “psów na kolanka”. Na cenę psa rasy Labrador Retriever składają się w dużej mierze koszty utrzymania maluszków i ich matki w dbającej o nie hodowli.

Labrador co to za Rasa?

Labradory są psami żywiołowymi i skorymi do zabawy nie tylko z ludźmi, lecz również z innymi psami. Można by powiedzieć, że zostały stworzone do aportowania i pracy w wodzie. Potrzebują bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, ponieważ bardzo lubią towarzystwo ludzi; są tolerancyjne i cierpliwe nawet w kontaktach z dziećmi.

Dlaczego mój pies tak brzydko pachnie nawet po kąpieli?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój pies nawet po kąpieli, delikatnie mówiąc, brzydko pachnie, wiedz, że może to być skutkiem zbytniego nagromadzenia się wydzieliny w gruczołach wokół odbytu. Kiedy w tych gruczołach znajduje się za dużo wydzieliny, może ona powodować nie tylko wydzielanie się ostrego, trudnego do zignorowania zapachu, ale też rozwinięcie się infekcji. Nadmiar wydzieliny z gruczołów może odciągnąć lekarz weterynarii, przy okazji upewniając się, czy są one zdrowe.

Jakiego koloru Labradora najłatwiej jest wyszkolić?

Bardzo dobrze znane z pełnienia różnych obowiązków, w szczególności obowiązków psa usługowego, są żółte Labradory. Psy te mają miłe usposobienie oraz duże pokłady miłości, dzięki czemu łatwo się je trenuje.

Jak długo Labrador może nie jeść?

Większość psów, bez względu na rasę, może wytrzymać bez jedzenia przeważnie od trzech do pięciu dni, aczkolwiek zdarzają się przypadki, w których mogą przetrwać siedem dni lub więcej. Zalecamy jednakże konsultację weterynaryjną, jeśli pies nie będzie jadł dłużej niż dwa dni. Większym problemem zdecydowanie jest pobór wody, ponieważ psy mogą żyć bez wody znacznie mniej niż bez jedzenia.

W jakim wieku Labradory rosną do pełnego rozmiaru?

Nie istnieją konkretne, niewielkie ramy czasowe, aczkolwiek uważa się, że większość Labradorów jest już w pełni rozwinięta, mając około 12-18 miesięcy. Niektórzy eksperci uważają, że mając 18 miesięcy, Labrador może zacząć wykonywać bardziej forsowne aktywności fizyczne.

Dodaj komentarz