Jak szkolić Labradora?

Aby dobrze wytresować psa rasy Labrador Retriever, w pierwszej kolejności należy uspołecznić szczeniaka, co wiąże się z ćwiczeniami każdego dnia rozplanowanymi na długi okres dojrzewania. Ważny są: podstawowy trening posłuszeństwa oraz pozytywny trening wzmacniający. Warto rozważyć szkolenie zwierząt służbowych, a także zwrócić uwagę na to, że może sprawiać problemu naszemu psu.

Czy Labradory są łatwe do wyszkolenia? Szkolenie Labradora zazwyczaj uznawane jest za łatwa, jednakże pod warunkiem, iż wystarczająco dużo czasu poświęca się na regularne ćwiczenia z psem, ponieważ to bardzo aktywna rasa i jeśli jej przedstawiciel nie będzie mógł spożytkować nadmiaru energii, trening może stać się trudniejszy. Bardzo ważne jest, aby właściciel zrozumiał i uszanował naturalne instynkty rasy Labrador Retriever oraz dał im ujście tak, by jego pupil mógł zaspokoić swoje naturalne tendencje.

Dlaczego Labrador jest agresywny? Przyczyną nagłej agresji u Labradorów może być np. ból, więc jeśli twój pies niespodziewanie stał się agresywny, warto sprawdzić, czy nie jest chory lub czy nie doznał kontuzji. Istnieje ryzyko, że pupil nie pozwoli ci zbliżyć się do bolącego obszaru, więc uważaj, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo, próbując zbadać tę sprawę.

Jak szkolić Labradora – powiązane pytania

Który piesek jest droższy samiec czy suka?

Suki Labradora często osiągają wyższe ceny ze względu na to, jaki potencjał hodowlany posiadają – przez całe swoje życie może wydać na świat kilka miotów szczeniąt, co mogłoby wygenerować duże przychody dla następnego właściciela.

Zobacz też

Jakie są oznaki, że Twój pies ma ruję?

  • Pies w rui wykazuje następujące objawy:
  • czerwony i duży, spuchnięty srom,
  • krwawa lub żółto-czerwono-brązowa wydzielina ze sromu,
  • częste lizanie okolic narządów płciowych,
  • częstsze oddawanie moczu,
  • zmiany w zachowaniu (np. bycie zbyt przyjaznym w stosunku do innych psów, wędrowanie w poszukiwaniu samców).

Jak karmić szczeniaka Labradora?

Szczeniaki Labradora powinny mieć dietę opartą na wysokiej jakości, pełnowartościowej karmie dla szczeniąt. Można również wprowadzić do niej trochę świeżego, chudego, surowego mięsa, jednakże nie powinno się karmić szczeniaka, w ogóle psa, takim mięsem, którego nie podałoby się człowiekowi, np. zepsutym.

Czy Labrador jest dobrym rodzinnym zwierzakiem?

O ile zostaną prawidłowo poddane procesowi socjalizacji, Labradory będą idealnymi zwierzętami domowymi. Psy tej rasy nie tylko nawiązują dobrą więź z całą rodziną, ale też są czułe i kochające, a ich cierpliwość sprawia, że są idealnymi towarzyszami dla dzieci. Ogromnym plusem jest również bardzo prosta, niewymagająca pielęgnacja, na którą składa się m.in. cotygodniowe czesanie w celu utrzymania sierści w doskonałym stanie.

Jak sprawić, by mój Labrador jadł?

Kiedy powodem tego, że pies nie je, jest fakt, iż zwyczajnie zmęczył się codziennym jedzeniem tego samego, warto spróbować dodać do suchej karmy trochę mokrej (lub na odwrót), aby zmienić smak i konsystencję posiłku. Można również dodać do psiego jedzenia niesolony bulion z kurczaka, a suchą ewentualnie namoczyć w ciepłej wodzie. Zobacz też Tabela wzrostu i wagi Labradora. Zobacz ile powinien ważyć Labrador

Czy Labrador jest niebezpieczny?

Labrador Retriever to rasa psów o niezwykle sympatycznym usposobieniu, więc wydaje się mało prawdopodobne, aby jej przedstawiciel był niebezpieczny. Pamiętajmy, że ze względu na swoją łagodność i niezwykłą lojalność Labradory zwykle świetnie radzą sobie z dziećmi, co sprawia, że są bardzo popularne jako zwierzęta domowe.

Czy mleko jest dobre dla Labradora?

Można podawać Labradorowi mleko, ale jedynie w małych ilościach. Kilka łyżek mleka krowiego lub koziego może pełnić funkcję bezpiecznej przekąski podawanej psu od czasu do czasu. Lepiej uważać, żeby nie przesadzić, ponieważ wówczas mogą wystąpić skutki uboczne, tym bardziej, że napój ten jest bogaty w tłuszcz i naturalne cukry.

Zobacz również

Kiedy Labrador ma ruję?

Suczka Labradora, która nie została poddana ani zabiegowi sterylizacji, ani zabiegowi kastracji, prawdopodobnie dostanie swojej pierwszej rui po 6 miesiącu życia. Średnio jest to moment między 9 a 12 miesiącem, aczkolwiek niektóre suczki dużych ras dostają pierwszej rui dopiero po osiągnięciu 18-24 miesięcy.

Jak sprawić, by mój Labrador przestał tracić sierść?

W celu zminimalizowania zrzucania sierści przez Labradora, zaleca się regularne mycie go i usuwanie wówczas martwych włosów bezpośrednio z psiego ciała zamiast pozwalać im na swobodne wypadania i gromadzenie się np. we włóknach dywanu.

Dlaczego białka oczu mojego psa są czerwone?

Zaczerwienienie oczu u psa oznacza zwiększony stan zapalny. Zapalenie to może występować nawet na samych powiekach, prowadząc do zaczerwienienia lub rozszerzenie naczyń krwionośnych na białkach oczu (czyli tzw. twardówki).

Co lubią robić Labradory?

Psy rasy Labrador Retriever uwielbiają przebywać w towarzystwie, ponieważ otrzymują wówczas dodatkową uwagę. Lubią też bawić się ze swoimi właścicielami. Ogólnie rzecz biorąc – rozwijają się w towarzystwie. Jeśli właściciel psa tej rasy ma zamiar przebywać z dala od niego przez kilka godzin, powinien zostawić swojemu pupilowi stymulujące zabawki dla psów; dobrze by było zapewnić mu również opiekę innego człowieka.

Dodaj komentarz