Gdzie trzymać Labradora?

Jako że Labradory to psy rodzinne, czujące silną potrzebę przebywania z człowiekiem, nie poleca się trzymania psów tej rasy na zewnątrz.

Czy można trzymać Labradora na zewnątrz? Gdybyśmy mieli patrzeć tylko pod względem fizycznym, Labrador Retriever mógłby żyć na zewnątrz, ponieważ ciało psa tej rasy jest do tego przystosowane – do radzenia sobie nawet w ekstremalnych i niebezpiecznych warunków. Warto jednakże mieć na względzie dobrostan psychiczny psa; Labradory są bardzo towarzyskie, więc lepiej jednak trzymać je w domu, zapewniając w ten sposób bliskość rodziny.

Gdzie mój Labrador powinien spać w nocy? Posłanie psa rasy Labrador Retriever powinno znajdować się w stosunkowo odosobnionym miejscu, aby mógł mieć trochę prywatności. Byłoby idealnie, gdyby znajdowały się przy nim dwie lub trzy ściany. Warto też zapewnić czworonogowi koce, aby to miejsce było dla niego wygodne – tak, żeby sam z siebie chciał spędzać tam czas.

Zobacz też

Gdzie trzymać Labradora – powiązane pytania

Czy szczenięta Labradora są zawsze głodne?

Zaobserwowano, że rasa Labrador Retriever to rasa o większych niż inne rasy skłonnościach do obsesji na punkcie jedzenia i błagania o smakołyki; jest to spowodowane tym, iż mają odróżniającą je od reszty specyficzną mutację pewnego genu.

Czy trudno jest wychować szczeniaka Labradora?

Szczeniaki Labradorów na ogół szybko dorastają (od snu, przez tzw. naukę czystości, aż po gryzienie i o wiele więcej), aczkolwiek po drodze mogą postawić przed swoimi właścicielami sporo wyzwań; nie zmienia to jednakże faktu, iż przynoszą one dużo radości.

Skąd mam wiedzieć, czy mój Labrador jest szczęśliwy?

Każdy dobry właściciel psa na pewno zastanawia się od czasu do czasu, czy jego czworonożny przyjaciel utrzymuje dobry nastrój. Szczęśliwy Labrador stoi równo na wszystkich czterech łapach, z ogonem i uszami trzymanymi naturalnie, rozluźnionymi mięsniami twarzy i zamkniętymi ustami (lub lekko otwartymi, jeśli dyszy, aby się ochłodzić; ogólnie rzecz biorąc – będzie wyglądał naturalnie i na zrelaksowanego.

Dlaczego Labrador gryzie?

Dla psów rasy Labrador Retriever gryzienie jest czymś naturalnym. Jako że zostały w pewnym sensie zaprogramowane na pogoń za zdobyczą i przynoszenie jej właścicielowi w pysku, uwielbiają mieć coś w ustach – zabawkę, patyk czy nawet palce.

Zobacz również

Czy Labrador jest agresywny?

Mimo że zdarzają się sytuacje, w których Labrador potrafi ugryźć, ogólnie nie są one uważane za agresywne psy, a wręcz przeciwnie. O Labradorach mówi się, że dzięki swojej wyluzowanej, przyjaznej i cierpliwej osobowości są one wspaniałymi, idealnymi wręcz psami rodzinnymi.

Jak mogę leczyć wypadanie sierści u psów?

Kiedy wypadanie sierści u psa wymaga leczenia, metoda zależy od postawione przez weterynarza diagnozy. Na infekcje bakteryjne stosuje się antybiotyki (doustne lub miejscowe), zakażenia drożdżakami i grzybicą leczy się lekami przeciwgrzybicznymi (doustnymi lub miejscowymi) zaś w leczeniu niektórych schorzeń skóry może być wymagane stosowanie sterydów.

Dlaczego Labrador jest agresywny?

Przyczyną nagłej agresji u Labradorów może być np. ból, więc jeśli twój pies niespodziewanie stał się agresywny, warto sprawdzić, czy nie jest chory lub czy nie doznał kontuzji. Istnieje ryzyko, że pupil nie pozwoli ci zbliżyć się do bolącego obszaru, więc uważaj, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo, próbując zbadać tę sprawę.

Czy szczeniak Labradora może zostać sam?

Szczeniak Labradora może być pozostawiony sam sobie na nie dłużej niż 3-4 godziny. Czas ten ulega zmianie wraz z wiekiem psa; np. psi seniorzy mogą wymagać więcej opieki ze względów zdrowotnych, co przekłada się na konieczność spędzania mniej czasu w samotności.

Dlaczego mój pies tak brzydko pachnie nawet po kąpieli?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój pies nawet po kąpieli, delikatnie mówiąc, brzydko pachnie, wiedz, że może to być skutkiem zbytniego nagromadzenia się wydzieliny w gruczołach wokół odbytu. Kiedy w tych gruczołach znajduje się za dużo wydzieliny, może ona powodować nie tylko wydzielanie się ostrego, trudnego do zignorowania zapachu, ale też rozwinięcie się infekcji. Nadmiar wydzieliny z gruczołów może odciągnąć lekarz weterynarii, przy okazji upewniając się, czy są one zdrowe.

Kiedy Labrador linieje?

Labrador w ciągu roku linieją dwukrotnie – na wiosnę i jesienią. Podczas okresu linienia dobrze jest przecierać psa najpierw specjalną gumową rękawicą, a następnie – bawełnianym ręcznikiem.

Jakie warzywa mogą jeść Labradory?

Być może nie każdy o tym wie, ale psy mogą jeść również warzywa. Najlepsze dla rasy Labrador Retriever są marchewka, zielona fasolka, dynia, groszek, pasternak, gotowane ziemniaki, słodkie ziemniaki. Należy natomiast unikać warzyw takich jak cebula, czosnek, por, szczypiorek oraz grzyby leśne, ponieważ są one toksyczne.

Przeczytaj również

Czy różowy nos psa jest zły?

Nie, różowy nos nie jest czymś złym. Jeśli więc zauważysz, że na nosie twojego Labradora pojawiają się różowe plamy lub zmienia od kolor na różowy, nie musisz się martwić, ponieważ nie jest to szkodliwe dla twojego psa.

Czy Labradory atakują ludzi?

Mimo że ich usposobienie przeważnie jest sympatyczne, zdarza się, że Labradory atakują ludzi; istnieje nawet kilka przypadków, gdy psy tej rasy zadały człowiekowi śmiertelne obrażenia. Nie ma co ukrywać, że tak nie jest – gdy Labradory zadają obrażenia, mogą być one równie szkodliwe, co obrażenia spowodowane przez jakąkolwiek inną dużą rasę psa, a to z kolei skutkować może również emocjonalnymi i finansowymi urazami u ofiar.

Czy Labradory stają się wyższe po 7 miesiącach?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy twój Labrador będzie w pełni rozwinięty, wiedz, że pies tej rasy może osiągnąć swój dorosły wzrost mając 6-12 miesięcy, aczkolwiek kości niektórych z tych psów mogą się wypełniać aż do osiągnięcia przez czworonoga drugiego roku życia.

Dodaj komentarz