Dlaczego Labrador gubi sierść?

Najczęstszymi przyczynami wypadania sierści u psa rasy Labrador Retriever są alergie (kontaktowe, na pchły, pokarmowe). Zarówno psy, jak i koty mogą dostać reakcji alergicznej na żywność, pchły czy chemikalia (np. zawarte w takich produktach dla zwierząt, jak szampony albo środki do zwalczania pasożytów skórnych).

Kiedy Labrador linieje? Labrador w ciągu roku linieją dwukrotnie – na wiosnę i jesienią. Podczas okresu linienia dobrze jest przecierać psa najpierw specjalną gumową rękawicą, a następnie – bawełnianym ręcznikiem.

Czy dbanie o Labradora jest trudne? Opieka nad wieloma rasami psów jest wymagająca, jednakże do tych ras nie należy Labrador Retriever. Labradory z dobrych hodowli są zdrowe, sprawne i stosunkowo mało wymagające w utrzymaniu; wystarczy co kwartał zabrać psa do weterynarza i psiego dentysty oraz go wykąpać, a także co roku ponowić wymagane szczepienia.

Zobacz też

Dlaczego Labrador gubi sierść – powiązane pytania

Jak powstrzymać Labradora przed ugryzieniem?

Szczerze powiedziawszy – to zależy od ciebie. Im bardziej konsekwentny trening prowadzisz i im bardziej cierpliwy przy tym jesteś, tym szybciej twój pies oduczy się gryzienia.

Czy Labrador jest łatwy do wychowania?

Labrador Retriever to rasa bardzo towarzyska i uwielbiająca przebywać wśród ludzi – prawdopodobnie właśnie to sprawia, że zazwyczaj są łatwe do przeszkolenia. Trzeba mieć jednakże na uwadze, iż to bardzo aktywne psy, więc jeśli nie dostarcza się im możliwości wykonywania wystarczającej ilości regularnych ćwiczeń, trening może stać się trudniejszy.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu u psa?

 • Aby pozbyć się brzydkiego zapachu u psa:
 • kąp go regularnie,
 • regularnie myj jego posłanie,
 • szczotkuj go od dwóch do pięciu razy w tygodniu,
 • smaruj jego sierść sodą oczyszczoną lub mąką kukurydzianą w ramach suchej, szybkiej kąpieli,
 • karm go karmą wysokiej jakości, ponieważ zdrowe wnętrze to lepiej pachnący pies.

Jakiego koloru Labradora najłatwiej jest wyszkolić?

Bardzo dobrze znane z pełnienia różnych obowiązków, w szczególności obowiązków psa usługowego, są żółte Labradory. Psy te mają miłe usposobienie oraz duże pokłady miłości, dzięki czemu łatwo się je trenuje.

Zobacz również

Czy Labradory można zostawić same w ciągu dnia?

Jako że Labradory są podatne na lęk separacyjny, nie powinny przebywać same dłużej niż 3-4 godziny, w ostateczności 8, podczas gdy właściciele np. są w pracy. Jeśli zdarza się, że nie ma cię w domu na dłużej, warto rozważyć zabieranie psa ze sobą, gdzie się da lub wynajęcie petsitterki, jeśli zabranie psa ze sobą jest niemożliwe w danej sytuacji.

Dlaczego Labrador śmierdzi?

Jeśli masz Labradora lub przynajmniej miałś z nim kiedyś styczność, z pewnością zauważyłś, że pies tej rasy śmierdzi. Być może przeszło ci przez myśl, że to kwestia niewystarczającej higieny, ale nic bardziej mylnego!

Czy powinienem podawać suplementy na stawy Labradora?

Nie tylko ludzkie stawy ulegają zużyciu wraz z upływem czasu – tak samo jest w przypadku naszym ukochanym Labradorów. Jako że psy tej rasy często cierpią na choroby stawów, wielu lekarzy weterynarii zaleca, aby zapobiegawczo uzupełniać dietę Labradora w glukozaminę i chondroitynę; jest to również sposób na wspomaganie zdrowia już starzejących się osobników.

Czy Labradory wracają po ucieczce?

Niekiedy zdarza się, że pies sam wraca do domu po ucieczce, jednakże musi mieć on dobry powód, aby do tego domu wrócić. Jeśli przydarzy się kiedyś sytuacja, że twój Labrador ucieknie, po jego powrocie (czy też odnalezieniu) koniecznie naucz go, aby już nigdy więcej nie uciekał.

Jakie są oznaki, że Twój pies ma ruję?

 • Pies w rui wykazuje następujące objawy:
 • czerwony i duży, spuchnięty srom,
 • krwawa lub żółto-czerwono-brązowa wydzielina ze sromu,
 • częste lizanie okolic narządów płciowych,
 • częstsze oddawanie moczu,
 • zmiany w zachowaniu (np. bycie zbyt przyjaznym w stosunku do innych psów, wędrowanie w poszukiwaniu samców).

Dlaczego Labrador jest agresywny?

Przyczyną nagłej agresji u Labradorów może być np. ból, więc jeśli twój pies niespodziewanie stał się agresywny, warto sprawdzić, czy nie jest chory lub czy nie doznał kontuzji. Istnieje ryzyko, że pupil nie pozwoli ci zbliżyć się do bolącego obszaru, więc uważaj, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo, próbując zbadać tę sprawę.

Przeczytaj również

Dlaczego Labrador ma czerwone oczy?

Czerwone oczy u Labradora mogą świadczyć o różnych rzeczach – m.in. o urazie, ciele obcym w oku, alergii, chorobach oczu (w tym jaskrze, zapaleniu spojówek, suchości oka). Niektórymi problemami można zająć się w domu, lecz innymi już nie, więc każdorazowo warto skonsultować zaczerwienienie psich oczu z weterynarzem.

Czy trudno jest wychować szczeniaka Labradora?

Szczeniaki Labradorów na ogół szybko dorastają (od snu, przez tzw. naukę czystości, aż po gryzienie i o wiele więcej), aczkolwiek po drodze mogą postawić przed swoimi właścicielami sporo wyzwań; nie zmienia to jednakże faktu, iż przynoszą one dużo radości.

Czy Labrador może spać w moim łóżku?

Labradory na ogół nie są zainteresowane zdominowaniem swoich rodzin, więc pozwolenie psu tej rasy na spanie w łóżku nie powinno zaszkodzić. Na wszelki wypadek jednakże warto nauczyć psa komendy “Zejdź”.

Jakie warzywa mogą jeść Labradory?

Być może nie każdy o tym wie, ale psy mogą jeść również warzywa. Najlepsze dla rasy Labrador Retriever są marchewka, zielona fasolka, dynia, groszek, pasternak, gotowane ziemniaki, słodkie ziemniaki. Należy natomiast unikać warzyw takich jak cebula, czosnek, por, szczypiorek oraz grzyby leśne, ponieważ są one toksyczne.

Kiedy Labrador przestaje rosnąć?

Szczeniaki rasy Labrador Retriever przeważnie przestają rosnąć między 12 a 18 miesiącem życia. American Kennel Club podaje w swoich oficjalnych standardach, iż samice powinny ważyć między 25 a 32 kilogramami, zaś samce – między 30 a 37 kilogramami.

Dodaj komentarz