Codzienny komfort psa – zadbaj o jego pazury

Każdy pies, tak samo jak i człowiek, zasługuje na prawidłową pielęgnację, dzięki której sprawnie się porusza. Pazury mogą się wydawać drobnym szczegółem kosmetycznym, ale ich obcinania nie można lekceważyć. Jeśli będą zbyt długie, będą powodować dyskomfort u psa – gdy sytuacja będzie się przedłużała, może on nabawić się problemów ze stawami, a to z powodu zmiany chodu z powodu powodujących dyskomfort pazurów.

Każdy pies, tak samo jak i człowiek, zasługuje na prawidłową pielęgnację, dzięki której sprawnie się porusza. Pazury mogą się wydawać drobnym szczegółem kosmetycznym, ale ich obcinania nie można lekceważyć. Jeśli będą zbyt długie, będą powodować dyskomfort u psa – gdy sytuacja będzie się przedłużała, może on nabawić się problemów ze stawami, a to z powodu zmiany chodu z powodu powodujących dyskomfort pazurów. Pamiętaj też, że Twój domowy pupil nieco inaczej odczuwa podłoże z gładkich paneli – przy dłuższych pazurach zwierzak może ślizgać się na nich, co będzie dla niego stresujące i niebezpieczne.

Kto obetnie psu pazury? Ty, czy może fachowiec w salonie?

            Obcinanie psich pazurków nie jest trudne ale wymaga zdecydowania i wprawy. Niektórzy właściciele czworonogów wolą oddać je w ręce profesjonalisty, który fachowo podejdzie do sprawy, użyje też odpowiednich narzędzi. W dobrym salonie każdy psiak otrzyma po takim zabiegu smaczek w nagrodę za cierpliwość. Jeśli zamierzasz obcinać psie pazurki samodzielnie, pamiętaj, że musisz połączyć w sobie dwie cechy: delikatność i zdecydowanie. Musisz unieruchomić łapę zwierzęcia, by nie mogła się ona wyślizgnąć i by Twój pupil nie mógł nią poruszać podczas obcinania pazurów, jednocześnie jednak pies nie może odczuwać dyskomfortu.

Pielęgnacja psich pazurów – dla komfortu i bezpieczeństwa

            Regularne obcinanie pazurów psu zapewni mu codzienny komfort podczas poruszania się po domu. Zwierzak nie będzie zaczepiał pazurkami o dywan, a jeśli zapragnie się podrapać, będziesz wiedzieć, że nie spowoduje podrażnień na swej skórze zbyt długimi i ostrymi pazurami. Aby po obcięciu pazurki nie zaczepiały się o różne powierzchnie, warto je opiłować przy pomocy pilnika. Jeśli Twój pies sporo biega i spaceruje, jego pazurki wycierają się o podłoże. Jeśli jednak jest to starszy osobnik, spędzający czas na odpoczynku na kanapie, musisz poświęcić więcej uwagi jego pazurkom, które w tym wypadku nie będą ścierane. Pamiętaj, by wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywały się w przyjaznej i pogodnej atmosferze. Salon grommerski https://kudlatypies.pl/ zaprasza wszystkich właścicieli czworonogów.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz