Kiedy Labrador dorasta?

Psy rasy Labrador Retriever zazwyczaj osiągają dorosłe rozmiary między 12 a 18 miesiącem życia, aczkolwiek większość z nich jeszcze do 2 roku życia rozbudowuje umięśnienie i wypełnienia kości. Labradory żyją przeważnie około 12-14 lat.

Kiedy Labrador dorasta – powiązane pytania

Czy Labradory stają się wyższe po 7 miesiącach?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy twój Labrador będzie w pełni rozwinięty, wiedz, że pies tej rasy może osiągnąć swój dorosły wzrost mając 6-12 miesięcy, aczkolwiek kości niektórych z tych psów mogą się wypełniać aż do osiągnięcia przez czworonoga drugiego roku życia.

Kiedy mogę bezpiecznie przestawić szczeniaka Labradora na karmę dla dorosłych?

Szczeniaki Labradora są gotowe do przestawienia na karmę dla dorosłych psów dopiero po osiągnięciu 15-24 miesiąca życia, ponieważ zazwyczaj właśnie wówczas przestają rosnąć. Przedwczesne przestawienie szczeniaka na dietę dla dorosłego psa może zwiększyć ryzyko rozwoju kalectwa i trwałej postaci dysplazji stawów biodrowych, więc przed podjęciem tego kroku zdecydowanie lepiej upewnić się, czy pies aby na pewno przestał już rosnąć.

Czy dwuletni Labrador nadal jest szczeniakiem?

Pies rasy Labrador Retriever nawet po osiągnięciu dojrzałości płciowej wciąż pozostaje szczeniakiem – zarówno fizycznie, jak i psychicznie, emocjonalnie. Wielu ekspertów uważa, że Labradory stają się w pełni dorosłe i dojrzałe dopiero, mniej więcej, po osiągnięciu 2 roku życia.

Czy Labrador może mieszkać w ogrodzie?

Labradory mogą żyć na zewnątrz, aczkolwiek zdecydowanie bardziej lubią przebywać w domu, w pobliżu swoich ludzi.

Kiedy Labradory przestają ząbkować?

Psy, tak, jak i ludzie, nie mają od razu stałych zębów – najpierw mają zęby mleczne, które zaczynają wypadać około 12 tygodnia życia; wówczas również rozpoczyna się wyrzynanie zębów stałych, co powinno dobiec, mnie więcej, końca do 6 miesiąca życia.

Czy powinienem podawać suplementy na stawy Labradora?

Nie tylko ludzkie stawy ulegają zużyciu wraz z upływem czasu – tak samo jest w przypadku naszym ukochanym Labradorów. Jako że psy tej rasy często cierpią na choroby stawów, wielu lekarzy weterynarii zaleca, aby zapobiegawczo uzupełniać dietę Labradora w glukozaminę i chondroitynę; jest to również sposób na wspomaganie zdrowia już starzejących się osobników.

Co muszę wiedzieć, zanim kupię Labrador Retrievera?

 • Przed sprowadzeniem do domu szczeniaka rasy Labrador Retriever należy zadać sobie kilka pytań, a mianowicie:
 • Czy stać mnie na psa?
 • Czy mam czas dla psa?
 • Czy mam odpowiednią przestrzeń dla dużego psa?
 • Czy mój styl życia pozwala mi na psa?
 • Czy pies będzie pasował do mojej rodziny?
 • Czy Labrador Retriever to rasa odpowiednia dla mnie?

Czy możemy dawać psom domowe jedzenie?

W obecnych czasach wielu właścicieli zwierząt domowych decyduje się na samodzielne przygotowywanie im żywności, aby wiedzieć dokładnie, co wchodzi w skład diety ich pupili. Ten sposób karmienia uważany jest za akceptowalny, aczkolwiek, aby z niego korzystać, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i świadomość, że niektóre ludzkie pokarmy mogą być szkodliwe, a nawet toksyczne. Bez odpowiednich informacji można by łatwo zaszkodzić zwierzakowi.

Czy psy płaczą?

Teoretycznie można powiedzieć, że psy płaczą, aczkolwiek nie musi to oznaczać, że wylewają łzy z powodu uczuć. Psi płacz w rzeczywistości przypomina bardziej skomlenie; mówi się jednakże, iż nasi czworonożni przyjaciele nie płaczą, gdy są smutni. Za jedyne zwierzęta płaczące ze wzruszenia uważani są ludzie.

Dlaczego Labrador gryzie?

Dla psów rasy Labrador Retriever gryzienie jest czymś naturalnym. Jako że zostały w pewnym sensie zaprogramowane na pogoń za zdobyczą i przynoszenie jej właścicielowi w pysku, uwielbiają mieć coś w ustach – zabawkę, patyk czy nawet palce.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu u psa?

 • Aby pozbyć się brzydkiego zapachu u psa:
 • kąp go regularnie,
 • regularnie myj jego posłanie,
 • szczotkuj go od dwóch do pięciu razy w tygodniu,
 • smaruj jego sierść sodą oczyszczoną lub mąką kukurydzianą w ramach suchej, szybkiej kąpieli,
 • karm go karmą wysokiej jakości, ponieważ zdrowe wnętrze to lepiej pachnący pies.

Ile kosztuje pies Labrador?

Cena za szczeniaka rasy Labrador Retriever waha się między 4000 zł a 6000 zł i wynosi średnio 5000 zł. Koszt zakupu takiego maluszka zależy od jego rodowodu, zdrowia, koloru i ogólnego wyglądu.

Jak długo Labrador może nie jeść?

Większość psów, bez względu na rasę, może wytrzymać bez jedzenia przeważnie od trzech do pięciu dni, aczkolwiek zdarzają się przypadki, w których mogą przetrwać siedem dni lub więcej. Zalecamy jednakże konsultację weterynaryjną, jeśli pies nie będzie jadł dłużej niż dwa dni. Większym problemem zdecydowanie jest pobór wody, ponieważ psy mogą żyć bez wody znacznie mniej niż bez jedzenia.

1 komentarz do “Kiedy Labrador dorasta?”

Dodaj komentarz