Psia kosmetyka – o czym należy pamiętać?

O higienę naszego psa powinniśmy dbać tak samo dobrze jak o samych siebie. Czysty, wyczesany i zadbany pies to pies znacznie szczęśliwszy. Nie tylko z przyczyn praktycznych, ale również dlatego, że zwierzę czuje się dzięki temu znacznie lepiej zaopiekowane i buduje więź ze swoim właścicielem. Również z takich przyczyn warto odpowiednio zadbać o swojego pupila i dać mu poczucie, że jest dla nas kimś ważnym. Pies z pewnością szybo odwzajemni takie podejście.

Regularne czesanie

Wyczesywanie psa jest jedną z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych. Niezależnie od rasy psa, praktycznie każde zwierzę będzie tego potrzebowało równie często. Dla wielu zwierzaków to nawet coś więcej, aniżeli jedynie zwykła czynność pielęgnacyjna. Czesanie pozwala na jeszcze większe przywiązanie się do właściciela, pies czuje, że poświęca mu się wiele uwagi i dba o niego. Na pewno odwzajemni to bardzo szybko. 

Kąpiele – zrób to dobrze

Nie wystarczy jedynie woda i mydło. Takie podejście jest nie tylko niewskazane, ale w niektórych przypadkach niebezpieczne dla zwierzęcia. Powinniśmy przede wszystkim skorzystać z możliwości jakie dają dziś producenci szamponów zwierzęcych i wybrać odpowiedni, dedykowany do konkretnej rasy psa preparat. Na rynku dostępne są również specjalne wanienki do mycia psów, a w wielu przypadkach najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybranie się do psiego salonu, w którym takie mycie zostanie wykonane profesjonalnie.

Nie zapomnij o fryzjerze

W przypadku ras krótko i długowłosych warto zadbać o to, by pies był właściwie przystrzyżony i zadbany. W przypadku ras, które posiadają włosy, zaniedbane zwierzę może wręcz mieć trudności z codziennym funkcjonowaniem. Włosy spadające niedbale na oczy, zbyt długie owłosienie tułowia i niezgrabne kołtuny to nie tylko kwestia estetyki, ale również wygody Twojego pupila. W takich właśnie sytuacjach niezbędna jest okresowa wizyta u psiego fryzjera. Groomer, bo takim określeniem również nazywa się tę profesję już podczas pierwszej wizyty poinformuje nas o cenie usług, a także zapozna się ze zwierzęciem tak, by kolejne wizyty przebiegały w jeszcze mniejszym stresie dla niego. Szukasz sprawdzonego salonu groomerskiego w Warszawie? Sprawdź koniecznie ofertę https://kudlatypies.pl/

Artykuł partnera

Dodaj komentarz