Top 5 mat do jogi- najpopularniejsze modele na rynku

Pierwszy problem, z jakim mierzą się początkujący jogini to zazwyczaj wybór odpowiedniej maty. Nastręcza to niemało kłopotu, tym bardziej, że oferta jest bardzo szeroka, a rynek jogowy stale się rozwija, wprowadzając systematycznie nowe produkty i innowacyjne rozwiązania. Są maty syntetyczne, ekologiczne na bazie naturalnych surowców, grube, cienkie, jednolite, kolorowe, trwałe, mniej trwałe. Wnikliwy przegląd produktów może wywołać niemały zawrót głowy.

Poniższe zestawienie to subiektywny przewodnik po najpopularniejszych matach o wysokich wskaźnikach jakości. Konkretne modele w nim zawarte można z łatwością zauważyć na profilach social media u znanych twarzy jogowego świata.

  1. Mata do jogi UTUPLUTI PRO

Doskonała propozycja dla najbardziej wymagających pod względem przyczepności praktyków. Połączenie naturalnego kauczuku oraz poliuretanu jest aktualnie najefektywniejszym rozwiązaniem uzyskania najwyższego wskaźnika przyczepności na macie. PU nie ma sobie równych. Wierzchnia warstwa absorbuje wilgoć, dzięki temu problem ślizgania się podczas dynamicznej sesji nie występuje. Jedyna wada tego wariantu to odbarwienia, które pojawiają się w wyniku nadmiernej potliwości. Wilgoć wsiąka w strukturę poliuretanu i zostawia plamy. Kwestia estetyczna jest tutaj drugorzędna. W tym modelu liczy się przyczepność i bezpieczeństwo.

Wielu znanych joginów wybrało właśnie ten wariant.

Cena- 300 zł

2. Manduka PRO Lite

Manduka to marka znana na całym świecie. Wariant PRO Lite można zauważyć na parkietach wielu studiów jogi. Wykonany jest z syntetycznego materiału PVC, który w zasadzie nigdy się nie niszczy. Stąd dożywotnia gwarancja na ten model. Zaletą jest stosunkowo niska waga maty, z łatwością można ją transportować.

Cena -400-500 zł

3. Mata do jogi FLOW 

Jest to wariant marki JOY IN ME. Dwie warstwy połączone w jedno. Naturalny kauczuk i mikrofibra to idealny duet pod względem estetycznym i jakościowym. Mikrofibra doskonale przyjmuje farbę, więc maty tej marki mają przepiękne wzory. Artystyczne grafiki przeniesione na warstwę wierzchnią odzwierciedlają naturę i pobudzają wyobraźnię praktyków. Idealna dla początkujących.

Cena- 289 zł

4. SAYOGA CORK MAT

W pełni biodegradowalny produkt, stanowiący połączenie naturalnego kauczuku i korka. Idealna propozycja dla osób, dla których ochrona środowiska ma duże znaczenie. Lasy korkowe samoistnie się regenerują, nie ma tu więc dużego zagrożenia dla zaburzenie naturalnej flory. Jedyny wada to stosunkowo szybkie zużywanie się warstwy korkowej, która jest dosyć delikatna i z czasem się ściera. Wszystkie maty na bazie naturalnego kauczuku, niezależnie od tego, czy na wierzchu będzie kork, PU , czy mikrofibra można używać dwustronnie, więc, gdy otulina korkowa się zużyje można odwrócić matę na drugą stronę i praktykować na kauczuku. 

Cena- 350 zł

5. JUTE PRO

Mata do jogi marki Bodhi Yoga. Spodnia warstwa z syntetycznego materiału PER powleczona jest na wierzchniu włóknami juty. Naturalny materiał wymaga specjalnego traktowania, dlatego nie można jej prać w pralce, wystawiać na Słońce. Rekomendowane działania mające na celu utrzymanie czystości i higieny to jedynie przecieranie jej wilgotną ścierką. 

Cena- 159 zł

Zakres cenowy omawianych mat jest bardzo zbliżony. Jedynie ostatni wariant odstaje pod tym względem od reszty propozycji. Każdy planujący zakup nowej maty powinien ustalić swoje priorytety i potrzeby.  Wybór jest duży i pewnością po wnikliwej analizie swoich wymagań każdy znajdzie satysfakcjonujący model.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz