Labrador Jak wychować szczeniaka?

Aby dobrze wychować Labradora, powinno się rozpocząć krótkie i delikatne sesje treningowe jak najszybciej po sprowadzeniu szczeniaka do domu, ponieważ szczeniak jest w stanie uczyć się w bardzo szybkim tempie; warto wykorzystać tę krótką szansę, gdyż dzięki temu można zapobiec rozwinięciu się w przyszłości wielu złych nawyków czy zachowań.

Labrador Jak wychować szczeniaka – powiązane pytania

Jakie są oznaki, że Twój pies ma ruję?

  • Pies w rui wykazuje następujące objawy:
  • czerwony i duży, spuchnięty srom,
  • krwawa lub żółto-czerwono-brązowa wydzielina ze sromu,
  • częste lizanie okolic narządów płciowych,
  • częstsze oddawanie moczu,
  • zmiany w zachowaniu (np. bycie zbyt przyjaznym w stosunku do innych psów, wędrowanie w poszukiwaniu samców).

Kiedy Labrador ma ruję?

Suczka Labradora, która nie została poddana ani zabiegowi sterylizacji, ani zabiegowi kastracji, prawdopodobnie dostanie swojej pierwszej rui po 6 miesiącu życia. Średnio jest to moment między 9 a 12 miesiącem, aczkolwiek niektóre suczki dużych ras dostają pierwszej rui dopiero po osiągnięciu 18-24 miesięcy.

Czy Labrador jest łatwy do wychowania?

Labrador Retriever to rasa bardzo towarzyska i uwielbiająca przebywać wśród ludzi – prawdopodobnie właśnie to sprawia, że zazwyczaj są łatwe do przeszkolenia. Trzeba mieć jednakże na uwadze, iż to bardzo aktywne psy, więc jeśli nie dostarcza się im możliwości wykonywania wystarczającej ilości regularnych ćwiczeń, trening może stać się trudniejszy.

Jak wychować Labradora?

Aby dobrze wychować Labradora, powinno się rozpocząć krótkie i delikatne sesje treningowe jak najszybciej po sprowadzeniu szczeniaka do domu, ponieważ szczeniak jest w stanie uczyć się w bardzo szybkim tempie; warto wykorzystać tę krótką szansę, gdyż dzięki temu można zapobiec rozwinięciu się w przyszłości wielu złych nawyków czy zachowań.

Dlaczego mój Labrador jest taki pobudzony?

Labradory bywają zbytnio pobudzone, ponieważ posiadają bardzo duże pokładu energii, a kiedy nie dostarcza się im odpowiedniej ilości energicznych ćwiczeń, mogą stawać się znudzone i nadpobudliwe, co, swoją drogą, może nieść za sobą skutki w postaci destrukcyjnych zachowań.

Jak bardzo Labradory rosną po 6 miesiącach?

Statystycznie rzecz ujmując – “przeciętny” szczeniak Labradora przybiera na wadze nieco ponad 900 gramów na każdy tydzień życia, co oznacza, że mając trzy miesiące, szczeniak tej rasy może ważyć około 12 kilogramów, zaś w wieku sześciu miesięcy może osiągnąć nawet około 23 kilogramów.

W jakim wieku Labrador przestaje być szczeniakiem?

Pod względem psychicznym Labradory przestają być szczeniakami około 2 lub 3 roku życia, aczkolwiek zdarzają się takie, które nie dorastają nigdy, więc nie zdziw się, jeśli twój Labrador wyrośnie na starego szczeniaka.

Czy Labrador jest dobry do domu?

To, czy Labrador jest odpowiednim psem do domu, w dużej mierze zależy od tego, jak się go wychowuje. Jeśli poświęcisz swojemu Labradorowi dużo uwagi, zapewniając mu odpowiednią ilość ćwiczeń wymagających sporych nakładów energii, najprawdopodobniej będzie naprawdę kochanym psiakiem. Pies tej rasy jest w stanie pokochać cię nawet za samo rzucanie mu piłki. Dobrze wychowany będzie wspaniałym towarzyszem żyjącym przez około 11-13 lat.

W jakim wieku Labradory rozmnażają się?

Samice i samce stają się zdolni do rozmnażania w różnym wieku. W przypadku samców jest to 12 miesiąc życia, natomiast w przypadku samicy – kiedy będzie po pierwszej rui (tj. w wieku 18-24 miesięcy), aczkolwiek zaleca się odczekanie, mimo wszystko, do 2 roku życia, aby mieć pewność, iż suczka przed rozmnażaniem stała się w pełni dojrzała fizycznie.

W jakim wieku najlepiej trenować Labradora?

Szkolenie szczeniaka powinno rozpocząć się już w 8 tygodniu życia. Nigdy nie możemy mieć pewności, ile potrwa trening naszego psa, a Robert Milner z Duckhill Kennels mówi, że najważniejszym okresem nauki w życiu psa jest sześć pierwszych miesięcy; lepiej więc nie zwlekać z rozpoczęciem szkolenia, ponieważ możemy tego później żałować.

Jak uspokoić mojego Labradora?

Istnieje pewien dobry sposób na uspokojenie Labradora i wymaga on odrobiny wolnego czasu, smyczy, smakołyków oraz dobrej książki. Załóż psa na smycz, po czym usiądź wygodnie z książką i czytaj, czekając, aż twój psiak się zrelaksuje. Kiedy maluch już się uspokoi – zrezygnuje z dokuczania ci i położy się, kładąc głowę na łapkach – połóż smakołyk przy jego pyszczku i wróć do swojej książki.

Jak sprawić, by mój Labrador przestał tracić sierść?

W celu zminimalizowania zrzucania sierści przez Labradora, zaleca się regularne mycie go i usuwanie wówczas martwych włosów bezpośrednio z psiego ciała zamiast pozwalać im na swobodne wypadania i gromadzenie się np. we włóknach dywanu.

Dlaczego Labrador ucieka?

Jeśli Labrador Retriever nie został odpowiednio przeszkolony, aby nie uciekać, jest wysoce prawdopodobne, że to zrobi, ponieważ bieganie, pogoń i aportowanie zostały zakorzenione w ich DNA. W przypadku nieprzeszkolonego psa wystarczy więc chwila nieuwagi, aczkolwiek jeśli twój Labrador został odpowiednio przeszkolony i ćwiczy regularnie, powinien być w stanie poruszać się swobodnie – bez obaw z twojej strony, że ucieknie.

Jak rozpoznać, czy samica Labradora jest w rui?

Do najczęstszych objawów rui należą: obrzęk sromu, obrzęk sutków, obecność krwawej wydzieliny oraz zwiększona częstotliwość lizania okolic narządów płciowych. Co do zmian behawioralnych – suczka bardziej domaga się głaskania, więcej przytula się do opiekuna, a także wygina grzbiet i odchyla ogon, co świadczy o tym, iż jest gotowa, aby przyjąć samca.

Dodaj komentarz