Co lubi Labrador?

Jedną z rzeczy, które Labradory kochają najbardziej, jest jedzenie, więc jeśli właściciel przekarmia swojego czworonoga lub jest po prostu za mało stanowczy i zbyt łatwo mu ulega, pies tej rasy szybko stanie się otyły. Aby zapobiec otyłości u Labradora Retrievera, należy ograniczać mu smakołyki, o regularnych porach podawać starannie odmierzone posiłki oraz dać mu coś innego, co również kocha – dużo ruchu. Labradory są duże i energiczne, więc tym bardziej trzeba przyłożyć się do uczenia ich dobrych psich manier.

Czy Labradory są wybrednymi zjadaczami? Labradory uważane są za niewybredne psy, ponieważ przeważnie chętnie jedzą to samo jedzenie przez lata, a to za sprawą tego, iż są potomkami wilków, które zjadały to, co mogły wygrzebać skądś bądź upolować. Oczywiście mogą stać się wybredne – istnieją takie przypadki; powodem jest karmienie Labradora zbyt dużą ilością resztek ze stołu i/lub smakołyków.

Czy posiadanie Labradora jest trudne? Przyjazny, towarzyski, kochający i oddany – trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie cech charakteru, aczkolwiek posiadania psa rasy Labrador Retriever nie zawsze należy do łatwych zadań i nie są to psy odpowiednie dla wszystkich ludzi. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że rasa Labrador Retriever ma różne linie.

Co lubi Labrador – powiązane pytania

Jak mogę leczyć czerwone oczy mojego psa w domu?

W warunkach domowych psie oczy można oczyścić solą fizjologiczną, usuwając wydzielinę, a następnie zaaplikować nawilżające krople do oczu.

Czy szczenięta Labradora są mądre?

Owszem, szczenięta Labradora są mądre. Rasa Labrador Retriever jest uważana za jedną z najinteligentniejszych ras i zajmuje 7 miejsce (na 138 możliwych) na rasę najmądrzejszą pod względem posłuszeństwa i inteligencji roboczej. Psy tej rasy są naprawdę super posłuszne oraz niesamowicie inteligentne w różnych innych aspektach psiej inteligencji.

Który Labrador jest lepszy samiec czy suczka?

Nie ma wątpliwości co do tego, że walka płci nie ogranicza się tylko do ludzi. Panuje powszechne przekonanie, że pies Labradora jest bardziej czuły i łatwiejszy w szkoleniu, za to suczka jest bardziej agresywna i opiekuńcza zarówno wobec właścicieli, jak i swoich szczeniąt. Prawda jest, jednakże, taka, iż w przypadku psów i szczeniąt nie ma czegoś takiego jak “lepsza płeć”.

Czy Labrador jest agresywny?

Mimo że zdarzają się sytuacje, w których Labrador potrafi ugryźć, ogólnie nie są one uważane za agresywne psy, a wręcz przeciwnie. O Labradorach mówi się, że dzięki swojej wyluzowanej, przyjaznej i cierpliwej osobowości są one wspaniałymi, idealnymi wręcz psami rodzinnymi.

Czy można trzymać Labradora na zewnątrz?

Gdybyśmy mieli patrzeć tylko pod względem fizycznym, Labrador Retriever mógłby żyć na zewnątrz, ponieważ ciało psa tej rasy jest do tego przystosowane – do radzenia sobie nawet w ekstremalnych i niebezpiecznych warunków. Warto jednakże mieć na względzie dobrostan psychiczny psa; Labradory są bardzo towarzyskie, więc lepiej jednak trzymać je w domu, zapewniając w ten sposób bliskość rodziny.

Czy mogę zostawić Labradora w domu na cały dzień?

Lepiej nie zostawiać Labradora samego w domu na cały dzień. Oprócz tego, że mógłby źle znieść samotność i nudę, to jeszcze pozostaje kwestia potrzeb fizjologicznych; jest to szczególnie istotne w przypadku szczeniaków i psów starszych, gdyż przeważnie mają one problemy z utrzymywaniem moczu, a niekiedy również stolca – z tych względów zaleca się nie zostawiać Labradora samego w domu na dłużej niż 3-4 godziny.

Czym powinienem karmić mojego Labradora?

Istnieje wiele różnorodnych produktów, które mogą spożywać Labradory, ponieważ są one bezpieczne dla ich zdrowia i życia. Do produktów tych należą białka (takie jak np. wołowina, jagnięcina. wieprzowina i kurczak), ziarna (takie jak np. pszenica, owies, kukurydza i ryż), nabiał (taki jak np. jogurty i ser), owoce (takie jak np. jabłka i jagody) oraz warzywa (takie jak np. marchew i groszek).

Czy powinienem podawać suplementy na stawy Labradora?

Nie tylko ludzkie stawy ulegają zużyciu wraz z upływem czasu – tak samo jest w przypadku naszym ukochanym Labradorów. Jako że psy tej rasy często cierpią na choroby stawów, wielu lekarzy weterynarii zaleca, aby zapobiegawczo uzupełniać dietę Labradora w glukozaminę i chondroitynę; jest to również sposób na wspomaganie zdrowia już starzejących się osobników.

Jak sprawić, by mój Labrador przestał tracić sierść?

W celu zminimalizowania zrzucania sierści przez Labradora, zaleca się regularne mycie go i usuwanie wówczas martwych włosów bezpośrednio z psiego ciała zamiast pozwalać im na swobodne wypadania i gromadzenie się np. we włóknach dywanu.

Jak duży będzie mój Labrador?

Jeśli zastanawiasz się, jak duży i jak ciężki może urosnąć Labrador, wiedz, że w pełni dojrzały samiec mierzy około 56-57 cm, ważąc przy tym między 29 kg a 36 kg, z kolei w pełni dojrzała samica mierzy około 54-56 cm, ważąc przy tym między 25 kg a 32 kg.

Gdzie mieszkają Labradory?

Rasa Labrador Retriever pochodzi z położonej u północno-wschodniego wybrzeża Atlantyku w Kanadzie wyspy Nowa Fundlandia. Z tego też powodu początkowo były nazywane psami świętego Jana, na cześć stolicy Nowej Fundlandii. Co ciekawe, od XVIII wieku Labradory służyły miejscowym rybakom jako towarzysze i pomocnicy.

Czy Labrador jest w pełni dorosły w wieku 7 miesięcy?

Wedle ogólnej wiedzy wielu hodowców, weterynarzy oraz doświadczonych właścicieli, Labradory przestają rosnąć po ukończeniu 2 roku życia, aczkolwiek większość Labradorów osiąga swój dorosły wzrost w okolicach pierwszych urodzin. Około 9 miesiąca życia szczeniak będzie się znajdował już bardzo blisko swojego ostatecznego wzrostu.

Dodaj komentarz