Czy Labrador to najlepszy pies?

Uprzejmy, dobroduszny i przyjmujący większość rzeczy spokojnie Labrador Retriever to jeden z najlepszych psów dla dzieci w każdym wieku. Większość psów tej rasy jest przyjazna w ogóle dla wszystkich, ale w porównaniu do Golden Retrieverów niektóre mogą się okazać nieco bardziej powściągliwe w swoich uczuciach.

Czy Labrador to najlepszy pies – powiązane pytania

Jakiego koloru Labradora najłatwiej jest wyszkolić?

Bardzo dobrze znane z pełnienia różnych obowiązków, w szczególności obowiązków psa usługowego, są żółte Labradory. Psy te mają miłe usposobienie oraz duże pokłady miłości, dzięki czemu łatwo się je trenuje.

Czy Labradory są dobrymi psami pracującymi?

Labradory są znakomitymi psami pracującymi. Psy tej rasy zaczynały jako aporterzy kaczek, gdy w XIX wieku sprowadzono je ponownie do Anglii, Brytyjczycy hodowali je jako towarzyszy polowań na zwierzynę. Obecnie w dalszym ciągu są pomyślnie wykorzystywane jako aporterzy – mogą być wykorzystywane podczas polowań na zwierzynę oraz ptactwo wodne, niejednokrotnie przez wiele godzin.

Czy ślinienie psa jest normalne?

Ślinotok u psa dzielimy na normalny, pomagający psu jeść i trawić, oraz na nadmierny, który oznacza zbyt dużą ilość śliny i może być oznaką choroby.

Dlaczego Labrador nie je?

Każdy kochający właściciel psa martwi się, kiedy jego czworonożny przyjaciel nie chce jeść i zastanawia się wówczas, co może być powodem. Do potencjalnych powodów należą: znudzenie dotychczasowym jedzeniem, bycie wybrednym, preferowanie jedzenia o określonych porach, apetyt zmniejszony z powodu podeszłego wieku, złe samopoczucie, stres, niepokój, ból zębów, reakcja na leki. Warto więc skonsultować się w takiej sytuacji z lekarzem weterynarii.

Czy Labrador jest dobrym rodzinnym zwierzakiem?

O ile zostaną prawidłowo poddane procesowi socjalizacji, Labradory będą idealnymi zwierzętami domowymi. Psy tej rasy nie tylko nawiązują dobrą więź z całą rodziną, ale też są czułe i kochające, a ich cierpliwość sprawia, że są idealnymi towarzyszami dla dzieci. Ogromnym plusem jest również bardzo prosta, niewymagająca pielęgnacja, na którą składa się m.in. cotygodniowe czesanie w celu utrzymania sierści w doskonałym stanie.

Kiedy Labrador przestaje rosnąć?

Szczeniaki rasy Labrador Retriever przeważnie przestają rosnąć między 12 a 18 miesiącem życia. American Kennel Club podaje w swoich oficjalnych standardach, iż samice powinny ważyć między 25 a 32 kilogramami, zaś samce – między 30 a 37 kilogramami.

Czy trudno jest posiadać Labrador Retrievera?

Posiadania Labradora nie zawsze jest łatwe i trzeba być świadomym, że nie jest to rasa odpowiednia dla każdego, aczkolwiek kiedy spotkasz dobrze wyszkolonego i zsocjalizowanego psa rasy Labrador Retriever i będziesz przebywać w jego towarzystwie choć przez chwilę, nie będziesz mieć wątpliwości co do tego, dlaczego ta rasa od ponad 20 lat należy do czołówki najpopularniejszych ras.

Czy Labradory często się ślinią?

Niektóre ras psów ślinią się bardziej niż inne i lepiej mieć to na uwadze podczas wyboru rasy, jeśli się nie chce ciągle sprzątać śliny. Na szczęście Labrador do tych ras nie należy! Mimo to nie zapominajmy, że ślinienie się jest normalną częścią psiego życia.

Czy Golden Retrievery śmierdzą bardziej niż Labradory?

Nie, Golden Retriever nie powinien śmierdzieć bardziej niż Labrador. Ogólnie rzecz biorąc – żadna z tych ras nie powinna mieć bardziej intensywny zapach niż ta druga. Ciekawostką jest za to, że Labradory miewają skłonności do łojotoku – jeśli ich gruczoły łojowe są nadaktywne.

Czy posiadanie Labradora jest trudne?

Przyjazny, towarzyski, kochający i oddany – trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie cech charakteru, aczkolwiek posiadania psa rasy Labrador Retriever nie zawsze należy do łatwych zadań i nie są to psy odpowiednie dla wszystkich ludzi. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że rasa Labrador Retriever ma różne linie.

Czy trudno jest wychować szczeniaka Labradora?

Szczeniaki Labradorów na ogół szybko dorastają (od snu, przez tzw. naukę czystości, aż po gryzienie i o wiele więcej), aczkolwiek po drodze mogą postawić przed swoimi właścicielami sporo wyzwań; nie zmienia to jednakże faktu, iż przynoszą one dużo radości.

Jakie są cechy Labradora?

Labrador Retrievery to psy cechujące się cudowną łagodnością, niesamowitą inteligencją, niebywałym entuzjazmem oraz wielką lojalnością. Kochają spędzać czas na zabawach w ogrodzie, pluskaniu się w jeziorze lub basenie, a także na odkrywaniu nowych miejsc oraz poznawaniu nowych ludzi i innych zwierząt.

Dodaj komentarz