Smycz dla Labradora. Jak wybrać smycz dla psa?

Wyprowadzanie Labradora na smyczy to jedno z tych zadań, które wydaje się być przyjemne. W końcu ta czynność często przypisywana jest nastolatkom i dzieciom. Jak każda inna umiejętność, trening chodzenia na smyczy wymaga jednak starannego przygotowania i cierpliwości. Oczywiście konieczna jest też odpowiednia smycz, zatem przyjrzyjmy się rodzajom smyczy dla psa.

Standardowe smycze nylonowe

Smycze nylonowe wydają się być zarówno niedrogie, jak i wytrzymałe. Nylon jest doskonałym materiałem na smycze dla psów, ponieważ jest trwały, giętki, lekki i łatwy do prania. Często linka treningowa dla psa wykonana jest właśnie z tego materiału. Trwałe i niezawodne nylonowe smycze i są przeznaczone do użytku w każdych warunkach pogodowych i doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach terenowych.

Smycze sznurowe


Długie spacery: Ze względu na wytrzymałość smyczy sznurkowej właściciele psów czują się komfortowo dzięki wytrzymałości smyczy sznurkowych na długie spacery. Materiał ułatwia wytrzymanie ciągnięcia i szarpania szczeniaka, a jednocześnie zapewnia amortyzację, aby te szarpnięcia nie były drażniące po długim czasie.

Smycze skórzane


Jeśli szukasz niezawodnej smyczy, powinieneś sprawdzić, czy jest trwała, czy nie. Chociaż smycze skórzane nie są odporne na żucie, są znacznie mocniejsze niż, powiedzmy, nylonowe. Skórzane smycze dla psów nie strzępią się i znacznie lepiej radzą sobie z wodą i brudem niż smycze wykonane z innych materiałów.

Aby długo cieszyć się ze smyczy ze skóry dbaj o nią. Nałóż odżywkę do skóry – po całkowitym wyschnięciu obroży lub smyczy użyj aplikatora z gąbką lub miękkiej, czystej odzieży, aby nałożyć odżywkę do skóry i z wdziękiem gładź skórzaną obrożę lub smycz, aż będzie wyglądać na wypolerowaną i wchłoniętą.

Smycze zwijane

Cienki, podobny do liny sznurek chowanej smyczy może spowodować poważne oparzenia, głębokie skaleczenia, zaplątanie lub uduszenie . Może nawet spowodować amputację kończyn i palców zarówno ludzi, jak i zwierząt domowych. Jeśli część sznurkowa smyczy zostanie złapana podczas ciągnięcia, ryzyko kontuzji znacznie wzrasta.

Smycze chowane są szczególnie złym pomysłem dla psów, które nie zostały wyszkolone do uprzejmego chodzenia na zwykłej smyczy. Z natury chowane psy uczą ciągnięcia na smyczy, ponieważ uczą się, że ciągnięcie wydłuża smycz.

Dodaj komentarz