Labrador w Parku Miejskim im. Małachowskich Końskie

Chciałbyś szkolić psa Labrador w Końskich, na pewno weź pod uwagę Park Miejski im. Małachowskich. Nie ma przeszkód, by przy robieniu tu wielu rzeczy przystanąć na małe fascynujące momenty, takie jak wąchanie kwiatów i krzewów. Opiekun jak i pies do życia nie może się obejść bez świeżego powietrza, z tego powodu należałoby skorzystać z zielonej przestrzeni, oferowanej przez to miejsce. Wiosna to chyba klawy okres, aby pozwiedzać park i ujrzeć wyrazistą, żywą zieleń, choć i inne okresy roku również mają własne walory. Pies bezapelacyjnie polubi to miejsce, zawsze można napotkać tu bratnią duszę do zabawy, lub obwąchiwać drzewa i krzewy o nietypowych zapachach i kształtach.

Nie zapominajmy o kilku zasadach będąc w parku z psem:

  1. Pamiętaj aby posprzątać po psie.
  2. Nie pozwól swojemu psu skakać i biegać po innych psach i ludziach bez zaproszenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak ławki, płoty czy słupy oświetleniowe.
  4. Upewnij się, że konieczne szczepienia Twojego pieska aktualny termin ważności.
  5. Nie bierz za sobą szczeniaka do parku jeżeli nie posiada wszystkich koniecznych szczepień.
  6. Kiedy nie ma wyznaczonej przestrzeni dla psa czworonogi przyjaciel powinien być na smyczy.
  7. Pies nie może być pozostawiony bez nadzoru.
  8. Psy agresywne lub aspołeczne miej zawsze na smyczy i separuj od innych psów.
  9. Uchroń się przed kradzieżą Twojego psa, zakup obrożę z mikroczipem dla psa.
  10. Miej oko na swojego psa, tylko ty odpowiadasz za działania Twojego pieska.

Park miejski w Końskich

Miejski park według definicji to uporządkowany publicznie dostępny, obszar miejskiej zieleni spełniający zadanie wypoczynkowe i rekreacyjne, a często również treningowe itp. Co ważne podnosi też odporność miast, a na dodatek łagodzi skutki niektórych negatywnych żywiołów jak powódź czy susza. Park ten obejmuje malownicze widoki, alejki, piknikowe tereny, z tej przyczyny przestrzeń ta jest tak bardzo popularnym miejscem wytchnienia. Park zapewniający tak istotną zieleń przyciąga biegaczy, rolkarzy, rowerzystów i spacerowiczów niezależnie od wieku. Dla psa Labrador w województwie świętokrzyskim jest dużo ciekawych miejsc dla psów, które warto je zwiedzić.

Adres parku: Mieszka I, Osiedle Mieszka Pierwszego, Końskie, gmina Końskie, powiat konecki, województwo świętokrzyskie, 26-200, Polska

Dodaj komentarz