Karmy hipoalergiczne – poznaj żywienie dostosowane do psów z alergiami pokarmowymi

Alergie pokarmowe to obecnie powszechny problem wśród naszych pupili. Wiążą się one z szeregiem uporczywych objawów, które sprawiają zwierzęciu ból i dyskomfort. To niestety znacząco obniża komfort jego życia. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób przeciwdziałać wystąpieniu reakcji alergicznej. Za podstawę działań uważa się zmianę sposobu żywienia. W związku z tym na rynku pojawiły się karmy hipoalergiczne. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego uważa się je za najlepsze dla psów z omawianym problemem zdrowotnym. Poniżej podpowiemy Ci również, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze diety dla swojego pupila.

Karmy hipoalergiczne – dlaczego uważane są za najlepsze dla psów z nietolerancją pokarmową?

Obecnie o psiej alergii mówi się coraz więcej. I słusznie – w końcu nasz pupil również może zmagać się z tym problemem. Co więcej, okazuje się, że jest to dość częste zjawisko. Jeśli dotyczy ono również Twojego przyjaciela, to zapewne głowisz się, jak możesz złagodzić uporczywe dolegliwości.

Otóż podstawa to przede wszystkim wdrożenie odpowiedniego żywienia. Powinno być ono pozbawione składników wywołujących reakcje alergiczne. Najprostszym sposobem na eliminację alergenów jest zastosowanie karmy hipoalergicznej. Stanowi ona pełnowartościowe pożywienie o odpowiednio zbilansowanym składzie. Jako że jest ona przeznaczona dla psów z alergią i nietolerancją pokarmową (która z czasem może przekształcić się w alergię), pozbawiona została jednak potencjalnych alergenów. Jest to kluczowe dla zapobiegania reakcjom uczuleniowym. Ponadto karmy hipoalergiczne odznaczają się łatwo przyswajalnym składem. Są też lekkostrawne. Wszystko to sprawia, że mają zasadniczy wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych czworonożnych przyjaciół.

Jaką karmę hipoalergiczną wybrać?

Rośnie świadomość właścicieli psów co do konieczności stosowania karm hipoalergicznych wśród czworonożnych alergików. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej karm specjalistycznych dedykowanych właśnie temu problemowi zdrowotnemu. Jak spośród tylu opcji wybrać tę najlepszą?

Przede wszystkim zwróć uwagę na:

– liczbę składników – wybierz karmę zawierającą jak najmniejszą liczbę składników,

– brak potencjalnych alergenów – wskazany jest brak składników, które najczęściej wywołują niepożądane reakcje. Wśród nich wymienić można m.in. kurczaka, wieprzowinę, pszenicę, kukurydzę, soję czy też nabiał;

– jakość składników – najlepsze karmy oparte są na wysokiej jakości składnikach;

– brak zbóż – zboża są częstym alergenem. W przypadku psich alergików zaleca się więc wybór karm bezzbożowych, które minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Tego rodzaju karmy zawierają alternatywne źródła węglowodanów takie jak ziemniaki, bataty czy też groch;

– źródło białka – dobre karmy hipoalergiczne zawierają wysoko przyswajalne źródło białka. Najlepiej, aby skład wybranego przez Ciebie produktu oparty był wyłącznie na jednym rodzaju białka. Ponadto zaleca się, aby było ono jak najmniej alergizujące. Dlatego też dobrym wyborem jest np. białko rybne. Nowością na rynku jest również karma z insektów, która zdobywa coraz większe uznanie wśród właścicieli psich alergików. Oba warianty kupisz np. pod linkiem https://animalnutrition.pl/karmy-hipoalergiczne. Karmy hipoalergiczne zawarte w ofercie cechują się bardzo dobrym składem, który odpowiada powyższym założeniom;

– brak zbędnych wypełniaczy – przeanalizuj skład karmy i zadbaj o to, aby nie zawierała ona barwników, konserwantów ani sztucznych aromatów.

Czy teraz wiesz już, dlaczego karmy hipoalergiczne cieszą się coraz większą popularnością? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w wyborze najlepszego żywienia dla Twojego pupila.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz