Karma dla psów – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie odżywienie psa ma kluczowy wpływ na rozwój oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu czworonoga. Dlatego też tak ważnym jest, aby serwować mu posiłki dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wybierania karmy dla zwierzęcia? Odpowiadamy.

Jakie są rodzaje karm dla psów?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje karm dla psów. Pierwszy z nich i zarazem najchętniej wybierany stanowią karmy suche, które w swoim składzie zawierają od 7-9% wody. Są to sycące pokarmy o wysokiej kaloryczności, odpowiednie dla zwierząt w każdym wieku. Drugi rodzaj to karmy mokre, w składzie których znajduje się nawet 75% wody. W przeciwieństwie do ich suchych odpowiedników, odznaczają się one mniejszą kalorycznością, w związku z czym są doskonałym wyborem dla czworonogów borykających się z nadwagą.

Czym kierować się podczas wybierania odpowiedniej karmy dla psa?

Bez względu na to, jaki rodzaj pokarmu zdecydujemy się serwować swojemu czworonożnemu pupilowi, za każdym razem powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jakość wybieranych przez nas produktów. Odpowiednia karma dla psa powinna składać się przede wszystkim z mięsa, a także warzyw i owoców. Zdecydowanie należy wystrzegać się produktów, które obfitują w tzw. wypełniacze w postaci białych ziemniaków, ryżu, kukurydzy czy pszenicy. Mogą znajdować się one w składzie karmy, jednak w naprawdę niewielkiej ilości.  W przypadku psów borykających się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, nie należy podawać im jednak pokarmów, zawierających te ostatnie. Poszukują właściwej karmy dla swojego psa dobrze jest również wybierać produkty, które zostały dodatkowo wzbogacone o witaminy i minerały, tak istotne w prawidłowym funkcjonowaniu psiego organizmu.

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wybierania karmy dla psa?

Poszukując właściwego pożywienia dla czworonoga należy wziąć także pod uwagę wiek oraz wielkość psa, a także jego indywidualne wymogi żywieniowe. Inne pożywienie będzie bowiem dobre dla szczenięcia, inne dla dorosłego psa, a jeszcze inne dla czworonożnego seniora. Odpowiednia karma dla psów musi uwzględniać również stan zdrowia pupila. Jeżeli zwierzę ma problemy z gryzieniem, zdecydowanie trzeba podawać mu karmę mokrą, która jest miękka i delikatna. Czworonogi cierpiące na nadwagę także powinny otrzymywać pokarm dostosowany do ich potrzeb. Nie może być on zbyt kaloryczny, gdyż w innym wypadku będzie sprzyjał tyciu zwierzęcia. Dla psich alergików najlepsza będzie karma hipoalergiczna, która nie wywołuje reakcji alergicznych.

Gdzie kupić dobrą karmę dla psa?

Dobrą karmę dla psa można znaleźć nie tylko w zoologicznym sklepie stacjonarnym, ale również w internetowym. Miejscem oferującym duży wybór pokarmów dla czworonogów jest Kiwizoo, którego ofertę znajdziemy pod adresem https://kiwizoo.pl/. Można kupić tam karmę dla zwierząt o zróżnicowanych potrzebach żywieniowych, dzięki czemu każdy wybierze produkty odpowiednie dla swojego pupila. Sklep oferuje pożywienie pochodzące od znanych i cenionych producentów psiej karmy, dzięki czemu zyskujemy pewność, że serwowane przez nas posiłki stanowią doskonałą podstawę psiej diety.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz