Jak wygląda Labrador?

Labradory bardzo łatwo rozpoznać po szerokiej głowie, opadających uszach oraz dużych i wyrazistych oczach. Dwoma znakami szczególnymi tej rasy są gruba, lecz dość krótka podwójna sierść, która jest w dodatku silnie wodoodporna, a także tzw. “ogon wydry”, który jest gruby, mocny i schodzi z linii grzbietu niemalże prosto.

Jak wygląda Labrador – powiązane pytania

Kiedy Labrador się uspokaja?

Jeśli zastosuje się prawidłowe techniki wychowawcze, większość młodych Labradorów zacznie się uspokajać w okolicach swoich pierwszych urodzin. Psy tej rasy stają się w miarę “utemperowane” mając około osiemnastu miesięcy. W dalszej części dowiesz się, w jaki sposób możesz próbować uniknąć tych zachowań szczeniaków, które powodują problemy, ponieważ są zbyt pobudliwe.

Jak sprawić, by mój Labrador jadł?

Kiedy powodem tego, że pies nie je, jest fakt, iż zwyczajnie zmęczył się codziennym jedzeniem tego samego, warto spróbować dodać do suchej karmy trochę mokrej (lub na odwrót), aby zmienić smak i konsystencję posiłku. Można również dodać do psiego jedzenia niesolony bulion z kurczaka, a suchą ewentualnie namoczyć w ciepłej wodzie.

Który piesek jest droższy samiec czy suka?

Suki Labradora często osiągają wyższe ceny ze względu na to, jaki potencjał hodowlany posiadają – przez całe swoje życie może wydać na świat kilka miotów szczeniąt, co mogłoby wygenerować duże przychody dla następnego właściciela.

Dlaczego Labrador gryzie?

Dla psów rasy Labrador Retriever gryzienie jest czymś naturalnym. Jako że zostały w pewnym sensie zaprogramowane na pogoń za zdobyczą i przynoszenie jej właścicielowi w pysku, uwielbiają mieć coś w ustach – zabawkę, patyk czy nawet palce.

Czy Labradory wymagają dużej pielęgnacji?

Labradory wymagają dużo opieki pod względem emocjonalnym, ponieważ to psy bardzo towarzyskie i podatne na lęk separacyjny. Nawet, jeśli bardzo kochasz tę rasę, zastanów się, czy masz pewność, co do tego, czy wystarczy ci czasu i energii, aby zadbać o dobre samopoczucie psa. Pamiętaj, że psy rasy Labrador Retriever żyją 10-15 lat. Zastanów się więc, ile ty sam będziesz mieć wówczas lat.

Jak karmić szczeniaka Labradora?

Szczeniaki Labradora powinny mieć dietę opartą na wysokiej jakości, pełnowartościowej karmie dla szczeniąt. Można również wprowadzić do niej trochę świeżego, chudego, surowego mięsa, jednakże nie powinno się karmić szczeniaka, w ogóle psa, takim mięsem, którego nie podałoby się człowiekowi, np. zepsutym.

Czy Labrador jest agresywny, czy nie?

Niektórzy ludzie chcieliby, aby ich Labradory zachowywały się jak dobermany (i odwrotnie), jednakże należy mieć na uwadze, że psy rasy Labrador Retriever z natury są bardzo kochające i przyjazne ludziom.

Kiedy powinienem się martwić, że mój pies nie je?

Powinieneś zasięgnąć porady lekarza weterynarii, jeśli twój pies nie jadł w ogóle od dwóch dni, jest cichy, osłabiony, pogrążony w letargu, wymiotuje lub ma biegunkę – ogólnie nie jest sobą.

Czy Labrador jest agresywny?

Mimo że zdarzają się sytuacje, w których Labrador potrafi ugryźć, ogólnie nie są one uważane za agresywne psy, a wręcz przeciwnie. O Labradorach mówi się, że dzięki swojej wyluzowanej, przyjaznej i cierpliwej osobowości są one wspaniałymi, idealnymi wręcz psami rodzinnymi.

Dlaczego Labradory stają się agresywne?

Przyczyną nagłej agresji u Labradorów może być np. ból, więc jeśli twój pies niespodziewanie stał się agresywny, warto sprawdzić, czy nie jest chory lub czy nie doznał kontuzji. Istnieje ryzyko, że pupil nie pozwoli ci zbliżyć się do bolącego obszaru, więc uważaj, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo, próbując zbadać tę sprawę.

Czy Labradory atakują ludzi?

Mimo że ich usposobienie przeważnie jest sympatyczne, zdarza się, że Labradory atakują ludzi; istnieje nawet kilka przypadków, gdy psy tej rasy zadały człowiekowi śmiertelne obrażenia. Nie ma co ukrywać, że tak nie jest – gdy Labradory zadają obrażenia, mogą być one równie szkodliwe, co obrażenia spowodowane przez jakąkolwiek inną dużą rasę psa, a to z kolei skutkować może również emocjonalnymi i finansowymi urazami u ofiar.

Czy Labrador jest łatwy do wychowania?

Jako że Labrador Retriever to naprawdę bardzo kochająca i towarzyska rasa, która uwielbia przebywać wśród ludzi, szkolenie jej przedstawicieli zazwyczaj należy do łatwych. Trudności mogą się pojawić wówczas, gdy pies nie ma zapewnionej wystarczającej ilości regularnych ćwiczeń, gdyż Labradory są rasą bardzo aktywną.

Jak rozpoznać, czy samica Labradora jest w rui?

Do najczęstszych objawów rui należą: obrzęk sromu, obrzęk sutków, obecność krwawej wydzieliny oraz zwiększona częstotliwość lizania okolic narządów płciowych. Co do zmian behawioralnych – suczka bardziej domaga się głaskania, więcej przytula się do opiekuna, a także wygina grzbiet i odchyla ogon, co świadczy o tym, iż jest gotowa, aby przyjąć samca.

Jak mogę kupić Labradora?

Aby zapobiec sytuacji, że pies wpadnie w nocy w jakieś kłopoty, najlepiej będzie trzymać Labradora w sypialni albo przynajmniej w klatce kennelowej; większość psów i tak woli spać obok swojego człowieka i korzysta z tego w miarę możliwości.

Dodaj komentarz