Gdzie mieszka Labrador?

Rasa Labrador Retriever pochodzi z położonej u północno-wschodniego wybrzeża Atlantyku w Kanadzie wyspy Nowa Fundlandia. Z tego też powodu początkowo były nazywane psami świętego Jana, na cześć stolicy Nowej Fundlandii. Co ciekawe, od XVIII wieku Labradory służyły miejscowym rybakom jako towarzysze i pomocnicy.

Gdzie mieszka Labrador – powiązane pytania

Jak wygląda Labrador?

Labradory bardzo łatwo rozpoznać po szerokiej głowie, opadających uszach oraz dużych i wyrazistych oczach. Dwoma znakami szczególnymi tej rasy są gruba, lecz dość krótka podwójna sierść, która jest w dodatku silnie wodoodporna, a także tzw. “ogon wydry”, który jest gruby, mocny i schodzi z linii grzbietu niemalże prosto.

Czy Labrador jest agresywny, czy nie?

Niektórzy ludzie chcieliby, aby ich Labradory zachowywały się jak dobermany (i odwrotnie), jednakże należy mieć na uwadze, że psy rasy Labrador Retriever z natury są bardzo kochające i przyjazne ludziom.

Jak mogę sprawdzić, czy mojemu Labradorowi zimno?

Labrador swoim zachowaniem i postawą pokazuje nam, czy jest mu zimno. Można to stwierdzić, jeśli drży lub przechodzą go dreszcze, przybrał zgarbioną postawę ciała z podwiniętym ogonem, jęczy lub szczeka, jest niespokojny lub okazuje dyskomfort, jest niechętny do dalszego chodzenia lub próbuje się odwrócić, szuka miejsc do schronienia się, stojąc, unosi łapę z ziemi.

Czy mogę zostawić Labradora w domu na cały dzień?

Lepiej nie zostawiać Labradora samego w domu na cały dzień. Oprócz tego, że mógłby źle znieść samotność i nudę, to jeszcze pozostaje kwestia potrzeb fizjologicznych; jest to szczególnie istotne w przypadku szczeniaków i psów starszych, gdyż przeważnie mają one problemy z utrzymywaniem moczu, a niekiedy również stolca – z tych względów zaleca się nie zostawiać Labradora samego w domu na dłużej niż 3-4 godziny.

Jakie warzywa mogą jeść Labradory?

Być może nie każdy o tym wie, ale psy mogą jeść również warzywa. Najlepsze dla rasy Labrador Retriever są marchewka, zielona fasolka, dynia, groszek, pasternak, gotowane ziemniaki, słodkie ziemniaki. Należy natomiast unikać warzyw takich jak cebula, czosnek, por, szczypiorek oraz grzyby leśne, ponieważ są one toksyczne.

Labrador co to za Rasa?

Labradory są psami żywiołowymi i skorymi do zabawy nie tylko z ludźmi, lecz również z innymi psami. Można by powiedzieć, że zostały stworzone do aportowania i pracy w wodzie. Potrzebują bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, ponieważ bardzo lubią towarzystwo ludzi; są tolerancyjne i cierpliwe nawet w kontaktach z dziećmi.

Jak sprawić, by mój Labrador jadł?

Kiedy powodem tego, że pies nie je, jest fakt, iż zwyczajnie zmęczył się codziennym jedzeniem tego samego, warto spróbować dodać do suchej karmy trochę mokrej (lub na odwrót), aby zmienić smak i konsystencję posiłku. Można również dodać do psiego jedzenia niesolony bulion z kurczaka, a suchą ewentualnie namoczyć w ciepłej wodzie.

Jak to jest mieć Labradora?

Większość Labradorów obdarzona jest łagodnym temperamentem z dodatkiem zabawnych i inteligentnych cech charakteru. Dzięki swojej czułości i lojalności idealnie nadają się do zajęcia w czyimś domu pozycji rodzinnego zwierzaka, tym bardziej, że przeważająca część Labradorów cieszy się z towarzystwa dzieci.

Dlaczego Labradory mają chore biodra?

U psów takich ras, jak Labrador Retriever, owczarek niemiecki, dog niemiecki czy bernardyn dysplazja stawów biodrowych jest nie tylko dziedziczna, ale też szczególnie powszechna. Tę genetyczną predyspozycję mogą nasilać m.in. następujące czynniki: nadmierne tempo wzrostu, rodzaje ćwiczeń, niewłaściwa waga oraz nieprawidłowe odżywianie.

Dlaczego Labrador ucieka?

Jeśli Labrador Retriever nie został odpowiednio przeszkolony, aby nie uciekać, jest wysoce prawdopodobne, że to zrobi, ponieważ bieganie, pogoń i aportowanie zostały zakorzenione w ich DNA. W przypadku nieprzeszkolonego psa wystarczy więc chwila nieuwagi, aczkolwiek jeśli twój Labrador został odpowiednio przeszkolony i ćwiczy regularnie, powinien być w stanie poruszać się swobodnie – bez obaw z twojej strony, że ucieknie.

Który pies jest lepszy Labrador czy Golden Retriever?

Golden Retrievery są bardziej żywymi psami niż Labradory i mają też większy popęd zdobyczy niż one. Minusem Goldenów jest, jednakże, sierść, która wymaga zdecydowanie poważniejszej pielęgnacji. Aczkolwiek to nie wszystko! Powiemy ci jeszcze więcej o tych wspaniałych psach, abyś mógł, drogi użytkowniku, ogłosić zwycięzcę w wielkiej debacie Golden vs Labrador.

Czy trudno jest posiadać Labrador Retrievera?

Posiadania Labradora nie zawsze jest łatwe i trzeba być świadomym, że nie jest to rasa odpowiednia dla każdego, aczkolwiek kiedy spotkasz dobrze wyszkolonego i zsocjalizowanego psa rasy Labrador Retriever i będziesz przebywać w jego towarzystwie choć przez chwilę, nie będziesz mieć wątpliwości co do tego, dlaczego ta rasa od ponad 20 lat należy do czołówki najpopularniejszych ras.

Czy Labrador Retriever może mieszkać w mieszkaniu?

O ile jesteś w stanie zapewnić Labradorowi odpowiednią ilość zabawy i ćwiczeń na świeżym powietrzu, jak najbardziej może on mieszkać w mieszkaniu. Jeśli będziesz wystarczająco się starać, mniejszy rozmiar lub brak podwórka nie powinien przeszkadzać w wybraniu Labradora na towarzysza życia.

Jak trenujesz szczeniaka Labradora?

Gdy tylko odbierzesz psa z hodowli, rozpocznij jego szkolenie – i to bez względu na to, czy w przyszłości ma być towarzyszem rodziny, czy psem pracującym. Trening szczeniaka należy zacząć od socjalizacji i nauki manier domowych, a następnie, między 12 a 18 tygodniem, wdrożyć chodzenie na smyczy i podstawowe komendy (takie jak np. “Siad”, “Zostań”, “Leżeć”).

Dodaj komentarz