Czym się kierować przy wyborze frisbee dla psa?

Opieka nad czworonogiem to wcale nie taka prosta kwestia. Jeśli chcesz, aby Twój psiak cieszył się dobrym samopoczuciem, warto zadbać o spełnienie jego potrzeb. Wśród istotnych można wymienić chęć zabawy, ruchu, spędzania czasu z opiekunem, a także polowania. Dzięki odpowiednim akcesoriom możesz zadbać o spełnienie tych potrzeb. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze frisbee dla psa.

Frisbee dla psa – dlaczego warto je zastosować?

Frisbee dla psa to nic innego jak dysk wykonany z tworzywa sztucznego, który umożliwia rzucanie oraz łapanie. W ten sposób można zadbać o aktywizację ruchową zwierzaka. Co ciekawe, rzucanie frisbee jest odpowiednie dla wielu raz – zarówno małych, średnich, jak i dużych. Jedynie przy czworonogach o dużej masie należy zachować ostrożność, tak aby nie narazić ich stawów na ewentualne urazy. Frisbee dla psa można trenować już z młodymi szczeniętami, gdyż zapewnia to spełnienie potrzeby ruchu, a także gryzienia. To doskonała metoda, aby zmęczyć czworonoga nie tylko fizycznie, ale także mentalnie. Tak spędzony czas z pupilem będzie świetną rozrywką zarówno dla opiekuna, jak i psiaka.

Frisbee dla psa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zastanawiasz się nad tym, jakie frisbee dla psa będzie najlepsze? Zanim zdecydujesz się na zakup danego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. 

  • Materiał wykonania

Frisbee dla psa, to produkt, który zwierzę będzie chwytać zębami. Nierzadko, zwłaszcza u młodych psów, to akcesorium będzie wykorzystywane także do spełnienia potrzeby gryzienia. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, z jakiego materiału zostało wykonane. Tworzywo wykorzystane do produkcji frisbee dla psa powinno być bezpieczne dla zdrowia zwierzaka, czyli nietoksyczne. 

  • Waga i rozmiar

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze zabawki do rzucania, jest masa oraz rozmiar produktu. Powinna być odpowiednio dostosowana do wielkości zwierzaka. Zbyt masywne frisbee dla małego psa może się okazać trudne w przenoszeniu i w konsekwencji nieatrakcyjne dla czworonoga.

  • Trwałość

Produkt, który będzie wielokrotnie rzucany i łapany przez zwierzaka zębami powinien charakteryzować się trwałością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu możesz zmniejszyć ryzyko ewentualnego połknięcia odłamanych elementów, a i samo frisbee dla psa posłuży na dłużej.

  • Dodatkowa funkcjonalność

Warto wiedzieć, że na rynku możesz znaleźć wiele produktów do rzucania dla zwierząt. Najprostsze frisbee dla psa ma kształt płaskiego dysku. Co ciekawe, w ofercie specjalistycznych sklepów takich jak KiwiZooznajdziesz także produkty ze specjalnymi wypustkami. Znajdą zastosowanie szczególnie przy ząbkujących szczeniakach, gdyż zapewniają masaż dziąseł podczas zabawy. Do tego możesz je również wykorzystać jako maty zapachowe. Wystarczy nałożyć na nie smaczki, miękką karmę czy masło orzechowe bez cukru, aby zapewnić zwierzakowi długą i zajmująca zabawę.

Zwracając uwagę na tych kilka elementów, znacznie łatwiej wybierzesz idealne frisbee dla psa.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz