Labrador retriever i kot Ragdoll

Czy pies rasy Labrador Retriever może zamieszkać z kotem? To bardzo ważne pytanie, które należy zadać, myśląc o wprowadzeniu do rodziny kociaka Ragdoll. Koty i psy od dawna uważane są za naturalnych wrogów, nic więc dziwnego, że tak wielu ludzi obawia się, że ich wspólne zamieszkanie może doprowadzić do potencjalnej katastrofy.

Czy Labrador retriever dogada się z kotem?

Labradory to towarzyskie i przyjaźnie nastawione zwierzęta;

  • nie są terytorialne (więc współdzielenie przestrzeni nie stanowi problemu);
  • łatwo się uczą, dzięki czemu wprowadzenie do domu kota staje się dużo łatwiejszym procesem niż w przypadku innych ras;
  • nie są agresywne.

Kluczem do harmonijnej przyjaźni jest odpowiednie przygotowanie do nowej sytuacji życiowej. Chociaż istnieją rasy psów, które będą z natury agresywne w stosunku do kotów, Labrador Retriever dobrze radzi sobie ze wszystkimi zwierzętami domowymi i nie stwarza problemów. Nie oznacza to, że sporadyczne incydenty się nie zdarzają. Jeśli natychmiast zareagujesz we właściwy sposób, najprawdopodobniej będziesz w stanie nakłonić swojego Labradora i kota do stworzenia przyjaznej więzi lub przynajmniej wzajemnej tolerancji.

Labradory są uważane za jedną z najbardziej przyjaznych ras psów. Psy te są bardzo towarzyskie i lubią zwracać na siebie uwagę zarówno ludzi, jak i innych zwierząt. Większość Labradorów podchodzi do innych zwierząt z ciekawością, nie wykazując przy tym strachu. Psy nie są terytorialne czy zazdrosne i chętnie dzielą się otwartą przestrzenią w domu z innymi. Ich szkolenie jest łatwiejsze niż w przypadku innych ras psów. Z natury nie są agresywne. Czasami mogą być nerwowe (w zależności od nastroju), ale rzadko atakują niesprowokowane. W wielu przypadkach nawet nie zaatakują, jeśli zostaną sprowokowane i potrafią odróżnić walkę przez zabawę od realnego zagrożenia.

Ragdoll z psem w domu

Kot Ragdoll w zdecydowanej większości przypadków świetnie dogadują się z psami. Potulna osobowość kotów Ragdoll sprawia, że doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi i innymi zwierzętami np. kotami i psami. Kot Ragdoll często zachowuje się jak pies, podążając za Tobą po domu i bawiąc się w aportowanie. Zdarza się, że swoim głosem da Ci znać, gdy będzie czegoś potrzebować.

Dlaczego Ragdolle tak dobrze dogadują się z psami? Ragdolle to czuła, łagodna rasa kotów. Koty są znane ze swojego spokojnego i wyluzowanego zachowania, które czyni je doskonałymi kotami domowymi. Ragdolle są bardzo towarzyskie zarówno względem psów jak i ludzi. Często porównuje się je do psów ze względu na ich życzliwość i inteligencję a także wspomnianą już umiejętności aportowania.

Powolny proces wprowadzania kota do domu, gdzie mieszka pies rasy Labrador Retriever jest niezbędny i niezwykle ważny, nie tylko dla długotrwałego spokoju i szczęścia Twoich zwierząt, ale także dla ich bezpieczeństwa. Pies może bardzo łatwo zranić małego kotka a kociak może także poważnie zranić psa poprzez drapanie lub gryzienie. Ze względu na bezpieczeństwo obu zwierząt nie spiesz się z procesem socjalizacji. Ważne jest również, aby zrozumieć, że każda sytuacja będzie inna i należy reagować odpowiednio do danej chwili.
Kiedy chcesz, aby kot był przyjacielem Twojego psa rasy Labrador Retriever, kot rasy Ragdoll jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Więcej informacji na temat kotów znajdziesz na stronie www.raglotte.pl

Dodaj komentarz