Karma na sierść u psa – jaką wybrać?

Piękny wygląd skóry, sierści i pazurów u psa nie jest wyłącznie kwestią estetyczną. W związku z tym wszelkie niepokojące zmiany powinny być czym prędzej skonsultowane z lekarzem weterynarii. Jaką karmę na sierść u psa wybrać? Jakie inne działania, poza dietą, wprowadzić w celu uzyskania i zachowania doskonałej kondycji okrywy włosowej? Dowiedz się już teraz!

Sierść prawdę Ci powie!

Pogarszający się wygląd okrywy włosowej u psa zawsze powinien zaalarmować opiekuna. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie musi być bardzo poważna, czasem nawet można ją stosunkowo szybko wyeliminować, ale… Żeby to zrobić, najpierw trzeba się dowiedzieć, dlaczego sierść nagle stała się matowa, nieprzyjemna w dotyku, być może wypada nadmiernie. Tego typu zewnętrzne oznaki najczęściej są informacją o tym, że w organizmie psa zachodzą niekorzystne zmiany, które jak najszybciej należy odkryć i usunąć.

Przyczyny problemów z sierścią

Potencjalnych przyczyn pogarszającego się stanu sierści jest wiele, dlatego jeśli zauważysz niekorzystne zmiany u swojego pupila, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza weterynarii. Specjalista, na podstawie zebranego wywiadu i badań, może stwierdzić, czy winę za ten stan ponoszą np.: niedobór (lub nadmiar!) poszczególnych składników odżywczych, alergia, nieprawidłowa dieta, choroby skóry, stres lub niewłaściwa pielęgnacja. Często na wygląd skóry i sierści wpływają także poważniejsze choroby jak: niedoczynność tarczycy, zespół Cushinga, choroby nerek, serca czy układu pokarmowego.

Jeśli badania nie sugerują żadnej poważnej choroby, zastanów się, czy coś w ostatnim czasie uległo zmianie. Być może pies otrzymał inną karmę, doświadczył bardzo stresujących sytuacji (jak np. rozłąka na kilka dni, pobyt w hotelu dla psów) albo został wykąpany w innym szamponie niż dotychczas. Jeśli bowiem będziesz leczyć same objawy, bez wyeliminowania faktycznej przyczyny, problem złego stanu sierści może powracać niczym bumerang.

Jak dbać o sierść, by była zdrowa i piękna?

Przede wszystkim regularnie odwiedzaj lekarza i stosuj się do jego rad, bo lepiej zapobiegać niż leczyć! Zadbaj o właściwą dietę swojego podopiecznego. Zarówno karma mokra dla psa, jak i karma sucha są dobrym rozwiązaniem, jeśli odpowiadają jego potrzebom żywieniowym. Pożywienie powinno być odpowiednio dobrane m.in. do wieku psa, jego wielkości, stanu zdrowia. Wypróbuj karmy SPECIFIC™ wspierające skórę, sierść i układ immunologiczny. Ich największym atutem jest wysoki poziom dobroczynnych kwasów omega-3, które niezwykle korzystnie wpływają na wygląd i kondycję skóry, sierści oraz funkcjonowanie całego organizmu.

Ponadto zadbaj o zdrowy tryb życia swojego psa. Zapewnij mu możliwość regularnej aktywności fizycznej i równie ważnej aktywności umysłowej. To istotne, aby miał szansę rozładować energię i napięcie, zrelaksować się i odstresować! 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz