Jak wybrać posłanie dla psa? – poradnik

Psy to wspaniałe zwierzęta, o które trzeba się troszczyć, zapewniając im odpowiednie jedzenie, odpowiednią dawkę aktywności, a także wygodne posłanie, dzięki któremu będą mogły wypocząć. Jakie posłania dla psa będą najlepsze? Czym się kierować podczas ich wyboru?

Odpowiedni rozmiar posłania

Jednym z najważniejszych i pierwszych kroków przy wyborze posłania dla psa jest określenie jego rozmiaru. Legowisko musi zapewniać zwierzakowi dostateczną przestrzeń, aby mógł się swobodnie obrócić, rozciągnąć, czy wyprostować. Jak dobrać odpowiedni rozmiar posłania dla psa? Po prostu zmierz swojego przyjaciela w pozycji leżącej, dzięki temu będziesz w stanie dopasować legowisko do jego gabarytów. Do wymiarów dodaj kilka centymetrów więcej, aby mieć pewność, że przestrzeń na pewno będzie wystarczająca. W asortymencie https://www.ferocity.pl/pl/c/LEGOWISKA/342 znajdziesz posłania dla psa w różnych rozmiarach, które będą odpowiednie zarówno dla małych, średnich, jak i dużych zwierząt.

Posłania dla psa – z jakich materiałów?

Gdy już wiesz, jaki rozmiar legowiska musisz szukać, kolejnym ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest jego materiał wykonania. Posłanie musi być trwałe, odporne na zabrudzenia i stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości, a także przyjazne dla skóry zwierzęcia. Dla bardziej wrażliwych psów dobrze sprawdzą się posłania wykonane z materiałów naturalnych takich jak bawełna, która jest delikatna i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli zależy Ci na wytrzymałości, możesz sięgać po posłania wykonane z poliestru, który jest trwały i łatwy w czyszczeniu. Takie legowisko bez wątpienia wytrzyma codzienne użytkowania i nadal będzie dobrze wyglądać. Duże znaczenie ma też to, co znajduje się w środku posłania. W trosce o swojego przyjaciela, najlepiej wybierać takie wypełnione antyalergicznymi kulkami silikonowymi.

Dopasuj posłanie do potrzeb psa

Podczas wyboru posłania dla psa miej na uwadze także indywidualne potrzeby zwierzęcia. Jeżeli zwierzę jest aktywne, zainwestuj w posłanie o większej wytrzymałości. Dla starszego psa borykającej się ze zwyrodnieniem stawów rozważ zakup specjalnego legowiska ortopedycznego, które zapewni mu maksymalny komfort podczas odpoczynku i snu. Gdy Twój pupil często przebywa na zewnątrz, bo lubi niższe temperatury, zrób mu prezent w postaci posłania wykonanego z chłodzącego, przewiewnego materiału.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz