Hotel dla psa – jak wybrać najlepszy?

Hotel dla psa jest dobrym rozwiązaniem, kiedy wybieramy się na urlop czy pilny wyjazd służbowy. Profesjonalne hotele dla psów oferują komfortowe warunki i najlepszą opiekę, ale mają też wyższe ceny pobytu.

Hotel dla psa – jak wybrać?

Wyjeżdżając na urlop często nie ma z kim zostawić psa. Rodzina i znajomi nie chcą zajmować się zwierzakiem, szczególnie gdy jest to dog niemiecki czy inny duży zwierzak. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest hotel dla psa, który zapewni odpowiednią opiekę.

Jednak podczas poszukiwania obiektu należy wziąć pod uwagę pewne kryteria, takie jak: bezpieczeństwo i profesjonalne podejście do opieki. Zawsze ważna jest także cena pobytu. Koszt zależy m.in. od ilości zwierząt z jednego domu, warunków i czasu pobytu, wyżywienia, usług dodatkowych, lokalizacji, rodzaju hotelu i wielkości psa.

Pobyt psa – kojcowy, pokojowy, klatkowy czy domowy hotel?

Każdy z hoteli oferuje inne warunki i formy opieki. Do wyboru są:

  • Kojcowe – zapewniają bezpieczne i komfortowe miejsce, a w hotelach o podwyższonych standardach, psy mają wyznaczone kojce. Wysokiej jakości kojce są dobrze utrzymane, docieplone, przestronne oraz wyposażone w dach czy wybieg. Czworonogi mają zapewnioną przestrzeń do poruszania się, czują się swobodnie i nie dochodzi między nimi do konfliktów, ponieważ nie mają ze sobą kontaktu.
  • Domowe – psy są w domu opiekuna, ale przebywają w jednym pomieszczeniu. Nie ma tu klatek i kojców, więc panuje pełna swoboda. Hotele domowe zapewniają indywidualne podejście do psów i całodobową opiekę. Do zadań właścicieli obiektów należą: karmienie, spacery, zabiegi pielęgnacyjne oraz zapewnienie miejsca do zabawy i odpoczynku. W takim miejscu psy mogą wchodzić na kanapę.
  • Klatkowe – tego typu hotele umieszczają psy w klatkach rozmieszczonych w budynkach. Przepisy określają minimalne wymiary przestrzeni oraz warunki utrzymania zwierząt. Jest to jednak opcja jedynie dla małych psów, ponieważ w klatkach nawet o większych rozmiarach, znajdują się: legowiska, miski i niewielka przestrzeń do poruszania. Dlatego też pomieszczenia są zbyt ciasne dla większych ras psów. Zwierzaki wyprowadzane są na spacery.
  • Pokojowe – psy otrzymują własne pokoje na okres pobytu, w których śpią, bawią się oraz odpoczywają. Jest to jedna z najdroższych opcji, więc rzadko dostępna jest w Polsce. Pokoje są stosunkowo duże, dlatego umieszczanych jest więcej czworonogów. Decydując się na hotel pokojowy, należy wziąć pod uwagę charakter swojego pupila oraz jego relacje z innymi psami. Jeśli zwierzak nie lubi innych psów i jest nieufny, lepiej zrezygnować z tej opcji.

Na rynku jest wiele hoteli, więc na wybór z pewnością nie można narzekać, jednak miejsce musi być odpowiednie dla pupila. Rozstanie z psem jest trudne dla właściciela, ale także dla zwierzaka, dlatego trzeba sprawdzić jakiej jakości opiekę zapewnia obiekt.

Wyprawka do psiego hotelu – co przygotować?

Każdy hotel dla psów ma inne wymagania. Przede wszystkim należy posiadać ze sobą: książeczkę zdrowia, ulubioną zabawkę, smycz, obrożę, kaganiec, szelki, kocyk oraz przedmioty, zapachem przypominającym dom, co pomoże pupilowi przetrwać dni rozłąki z właścicielem. Dobrze jest też pozostawić dla zwierzaka zapas karmy, by pies nie nabawił się problemów żołądkowych.

Hotele dla psów również mogą postawić wymagania właścicielom. Pupil musi być odrobaczony, zaszczepiony i spokojny. Nie przyjmują one psów agresywnych oraz suczek mających cieczkę. Niektóre obiekty mogą wymagać kastracji czy sterylizacji. Odmówią przyjęcia, jeśli pupil ma problemy zdrowotne, np.: kaszel kenelowy, chorobę zakaźną, grzybiczną, wirusową. Dlatego przed wyjazdem konieczna jest wizyta u weterynarza, aby upewnić się, że Twój pupil spełnia wszystkie wymogi zdrowotne.

Wiedząc, jak dokładnie wybrać i przygotować się do pobytu w hotelu dla psa, możemy zapewnić naszemu ukochanemu zwierzakowi komfort i bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz